Gözenek temizleyici maske

2
Gözenek temizleyen maske
Gözenek temizleyici maske

Eğer gözeneklerinizi derinlemesine temizlemek ve aynı zamanda cildinizi nemlendirmek istiyorsanız gözenek temizleyici ballı yüz maskesi tam size göre demektir. Bitkisel bakım ürünleri arasında balın farklı bir yeri vardır. Balın cilt bakımında en temel özelliği temizleyici olmasıdır. Gözenek temizleyici maske aynı zamanda cildinizi gençleştirecek ve kırışıklıklarınızı azaltacaktır.

Gözenek temizleyici maskenin malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 salatalık

Gözenek temizleyici ballı yüz maskesi yapılışı

1

Küçük bir kase içine bal 1 yemek kaşığı doğal balı koyun. Bal mikropları öldürür, şişme ve iltihaplanmayı azaltır. Bu yüzden bal mükemmel bir cilt bakımı ürünüdür. Ballı yüz maskesi cildinizi sağlıklı, esnek ve güzel tutarken aynı zamanda  cildinizi temizleyecektir.

2

Balın üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağı, cildi besler ve aynı zamanda temizlemeye yardımcı olur. Vazelin, ağır losyonlar ve diğer yağların aksine, zeytinyağı cildinizi nemli ve parlak bırakacaktır.

3

Bir yumurtayı kırın ve sarısı ile akını ayırın. Yumurta sarısı bal maskesi ne sadece kremsi bir doku katmakla kalmaz, ciltteki yağı ve kiri kaldırır. Yumurta sarısı cildinizi kurutmadan, fazla yağı almaya da yardımcı olur.

4

Krem kıvamına gelene kadar tüm malzemeleri karıştırın.

5

Salatalıktan iki dilim kesin. Salatalık yumuşatıcı ve sıkıştırıcı özelliklere sahiptir. Ph oranı da cilt ile aynıdır. Salatalık cildinizin doğal korucuyu asit düzeylerini geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Salatalık cildi doğal bir şekilde besler ve nemlendirir.

6

Gözenekleri açmak için yüzünüze sıcak buhar uygulayın. Ardından yüzünüze gözenek sıkılaştırıcı maskenizi sürün. Gözlerinize de salatalık dilimlerini koyun. 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Ardından gözeneklerinizi sıkılaştırmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

 

 

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.