Gözenekler nasıl küçültülür? Bitkisel yolu

0
Gözenekler
Gözenekler nasıl küçültülür

Küçük gözenekler sağlıklı bir cildin temel faktörlerinden biridir. Daha küçük gözenekler gün boyunca maruz kaldığınız kirin bir kısmının size ulaşmasını engeller bu nedenle gözenekler nasıl küçültülür öğrenmelisiniz. Bazen eski moda tedaviler gözenekleri küçültmekte en iyisi olabiliyorlar, bu da onlardan biri. Bu basit adımları takip ederek siz de kusursuz, parlak ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gözenekleri küçültmek için gerekenler

 • Karbonat
 • Doğal sabun
 • Temiz, kuru bir havlu
 • A vitamini solüsyonu
 • Mikrodermabrazyon kiti

Gözenekleri küçültmek için adımlar

Doğal bir sabun satın alın

Yapay parfümler, boyalar veya kimyasallar içermediğinden emin olun. Ev yapımı sabunlar özellikle gözenekleri küçültmek için iyi seçenekler olabilirler.

 • İşleme başlamak için hazır olduğunuzda yüzünüzün her yerini ıslatın ve sabun ile köpürtün. Yüzünüzü ovalamayın sadece basitçe köpürtün ve ardından durulayın.
 • Yüzünüzü doğal sabun ile yıkadığınızda oluşan farkı hissedeceksiniz. Diğer sabunlardaki zararlı kimyasallar vücudunuzdaki doğal yumuşatıcıların etkisini ortadan kaldıracaktır. Bu da yüzünüzün daha kolay kurumasına neden olacaktır.
 • Doğal sabunlar bu problemin çözümüdür. Sabunu yapmak için kullanılan maddeler cildinizi temizleyecek ve size zarar vermeyecektir. Gözenekleriniz küçüldükten sonra cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olduğunu hissedeceksiniz.

Maske yapın

Karbonat ölü hücreleri temizleyecek ve zarar vermeden gözeneklerinizi küçültecektir. Bu yüz bakım tarifini haftada bir kere uygulamak gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olabilir.

 • Yaklaşık 2 yemek kaşığı karbonatı avcunuzun içine dökün. Macun kıvamı kazandırmak için üzerine az miktarda su damlatın ve bu macunu yüzünüzün her tarafına dairesel hareketlerle masaj yaparak, nazikçe uygulayın. Sakın ovalamayın, sadece hafif dairesel hareketler yeterli olacaktır. Bu işlemi 30 saniye kadar yaptıktan sonra yüzünüzü durulayın.
 • Son olarak yüzünüzü temiz, yumuşak bir havluyla kurulayın. Herhangi bir nemlendirici veya krem kullanmanıza gerek yok. Cildinizdeki doğal yağlar gerekli beslenmeyi sağlayacaktır. Cildinizdeki küçük gözenekleri fark edebilirsiniz. 1 haftanın sonunda cildinizin daha güzel ve parlak olduğunu göreceksiniz.

A vitamini

A vitamini kırışıklıklar ve kuru ciltler için doğal bir tedavidir. Gözenekleri cildinizdeki yaşlanmayı engelleyen bakterilere zarar vermeden temizler. A vitamini cilt losyonunu eczanelerden edinebilirsiniz.

Mikrodermabrazyon

Bu tedavi gözenekleri küçültmek için en iyi yöntemdir. Mikrodermabrazyon makinesi ölü deri hücrelerini yumuşatır ve vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayarak yüzünüzün yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Bu yüz bakımı rejimini kullandığınızda cildiniz kendi doğal yağını kullanmaya başlayacaktır. Karbonat gözeneklere saldıran bakterilerle savaşacak, daha pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Ardından ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı cildinizi koruyabileceksiniz.

İpuçları

 • Yüzünüzü asla sert bir şekilde ovalamayın.
 • Cildinizi kurutacak, zararlı kimyasallar içeren ürünlerden uzak durun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.