Gözenekleri yok etmek için maske

0
Mavi gözlü kadın
Gözenekleri yok etmek için maske

Özellikle yağlı cilt tipine sahip bayanlarda sık karşılaşılan sorunlardan birisi ciltte oluşan kötü görünümlü gözeneklerdir. Ciltte oluşan gözeneklerin ilk nedeni yazları aşırı güneşe maruz kalma ve ilerleyen yaş nedeni ile cilt dokusunun değişmesidir. Gözeneklerin büyümesini engellemek ve gözenekleri yok etmek çok önemlidir. Çünkü gözeneklerin büyümesi ile birlikte ciltte sivilce ve siyah noktalar da artış göstermektedir. Bunlar da bayanlar için daha önemli cilt sorunlarına neden olan etmenlerin başında yer almaktadır. Ayrıca gözeneklerin büyümesi ile birlikte ciltte daha fazla yağlanma görülecek ve gözenek oluşan bölgelerde kir birikmesi görülecektir. Bu nedenle sorun ilerlemeden kısa sürede ciltteki gözeneklere doğal çözümler bulmak en iyi yoldur. Sizlere bu yazımızda gözenekleri yok etmek için maske tarifi sunacağız. Bu sayede evinizde tamamen doğal bir şekilde gözeneklerden kurtulabilirsiniz.

Maske Tarifi 1

Bir yumurta beyazı ve içerisine bir çorba kaşığı taze olarak sıkılmış limonu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı özellikle de gözeneklerin bulunduğu kısa sürün ve cildiniz sıkılaşarak gerilene kadar bekleyin. Cildinizdeki maske iyice sıkılaştıktan sonra yüzünüzü temizleyerek, cildiniz için uygun bir tonik ile bakım yapabilirsiniz.

Maske Tarifi 2

Cildinizde oluşan gözenekleri yok etmek için bir diğer maske tarifimiz ise domates ve ayrandan oluşuyor. Domatesi rendeleyerek içerisine bol köpüklü bir çorba kaşığı ayranı karıştırın ve hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün. Maske cildinizde 15 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cilt bakımı ve güzellik kadınlar için en önem taşıyan can alıcı noktadır. Sivilceler ve siyah noktalar her zaman için can sıkıcı sorun olmuştur. Bu nedenle ciltte oluşan gözenekleri yok etmek sivilce ve siyah nokta oluşumunun da önüne geçmek için en önemli adımdır. Sizlere sunduğumuz doğal maske tarifleri sayesinde evinizde kolayca gözeneklerden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.