Gözler altındaki kırışıklıklar için doğal tedavi yöntemleri

0
Göz çevresi
Gözler altındaki kırışıklıklar

Kırışıklıklar ağrılı veya tehlikeli olmasa da çoğu insan kırışıklıkların temsil ettiği şeyi –yaşlılığı- hoş karşılamaz. En göze çarpan kırışıklıklar da gözler altındakiler olduğu için birçok kişi gözler altındaki kırışıklıklar için doğal tedaviler arama yoluna başvurur. Bu doğal tedaviler ile hassas cildinize zararlı kimyasal maddelerin temas etmesini engelleyebilirsiniz.

Gözler altındaki kırışıklıklar için doğal tedavi: Gereken malzemeler

  • Antioksidanlardan zengin gıdalar
  • Egzersiz
  • Su
  • E vitamini kapsülleri
  • İğne
  • Kağıt havlu
  • Süt

Gözler altındaki kırışıklıklar için doğal tedavi tarifi

1

Antioksidan gıdalar ile dolu sağlıklı bir diyetle beslenin ve düzenli olarak egzersiz yapın. Bu yalnızca serbest radikaller nedeniyle uğrayacağınız zararı azaltmakla kalmaz, cildinizin elastikiyetini arttırarak kırışıklıkların fark edilmesini zorlaştırır.

2

Her gün en azından 8-10 bardak su içmeyi unutmayın. Su cildinizin nemli kalmasını sağlayarak elastikliğini korumasına yardımcı olur. Su cilt bakımının da temel öğesidir. Kuru cilt çatlar ve soyulur. Bu da gözler altındaki kırışıklıkların öne çıkmasına neden olur.

3

Bir iğne ile E vitamini kapsülünü delin ve içindeki sıvıyı gözlerinizin altına uygulayın. E vitamini kollajen yapımını arttırır ve bu sayede kırışıklıkların içini doldurarak daha az fark edilir hale gelmesini sağlar. E vitamini bunun yanında çok iyi bir nemlendiricidir.

4

Bir yaprak kağıt mendili ikiye bölün ve iki yarısını da sütün içine daldırıp iyice sütü emmesini sağlayın. Yatmadan önce 10-15 dakika boyunca bu süt emdirdiğiniz kağıt havluları gözlerinizin üzerine uygulayın. Süt yalnızca gözler altındaki torbaların azaltılmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda içindeki alfa hidroksi asitler sayesinde cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur ve daha sağlıklı ve daha az kırışık yeni cildin ortaya çıkmasını sağlar.

5

Stresinizi azaltmanın bir yolunu bulun. Stres erken yaşlanmaya ve dolayısıyla gözler altındaki kırışıklıkların artmasına neden olur. Stresinizi kendinize hobiler bularak, spor yapmaya başlayarak veya profesyonel destek alarak alt edebilmeniz mümkün.

İpuçları ve uyarılar

  • Yüzünüzü yastığa gömerek uyumaktansa sırt üstü uyumayı tercih edin. Bu yeni kırışıklıkların erken oluşmasının önüne geçebilir.
  • Sigara içmek ve güneş yanıkları erken yaşta göz altı kırışıklıklarına neden olur. Bu etmenlerden uzak durarak gözler altındaki kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.