Gözler altındaki koyu halkalardan nasıl kurtulursunuz?

0
Göz çevresi
Gözler altındaki koyu halkalar

Gözlerinizin altındaki koyu halkaların gösterdiğinden daha fazla hiçbir şey sizi daha yorgun ve daha stresli gösteremez. Soluk bir ciltten ve koyu halkalardan mustaripseniz, gözler altındaki koyu halkalardan nasıl kurtulursunuz öğrenmelisiniz. Koyu halkalar genel olarak genetik nedenlerden oluştuğundan onlardan tamamen kurtulamayabilirsiniz. Ancak evinizdeki birkaç malzemeyle ve biraz zamanla koyulukları olabildiğince azaltabilirsiniz.

Gözler altındaki koyu halkalardan kurtulmak için gerekenler

  • Buz ya da soğuk su torbası
  • Küçük bir havlu
  • Vitaminler
  • Göz için nemlendirici krem

Gözler altındaki koyu halkalardan kurtulmak için yapabilecekleriniz

Uykunuzu yeteri kadar alın

Uyku yetersizliği direk olarak koyu halkalara neden olmayabilir ancak kesinlikle var olanları daha da kötüleştirir. Vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar uyumalısınız, genellikle 6-8 saatlik deliksiz uyku en idealidir.

Cildinizin nemli kalması için su için

Kuru ciltler tahribatı ve yaşlılığı nemli ciltlere göre daha çabuk belli eder. Cildinizin ihtiyacı olan suyu alması ve nemli kalması için her gün en az 8 bardak su için.

Cildinizi nemlendirin

Gözlerinizin altındaki deri oldukça hassastır, bu yüzden özellikle göz çevreniz için üretilmiş nemlendiricilerden kullanın. Ürününüzü seçerken alerjiniz olup olmadığına dikkat edin.

E,K ve B12 vitaminlerini alın

Yemek düzenimizde genellikle yeteri kadar vitamin almaya özen göstermiyoruz. Eğer siz de böyleyseniz günlük vitamin takviyesi alın. Cildiniz için en azından E, K ve B12 vitaminlerine ihtiyacınız var.

Dışarı çıktığınızda güneş gözlüğü takın

Ultraviyole ışınlar gözlerimiz ve cildimiz için zararlıdır. Dışarı çıktığınızda gözlerinizi korumak için güneş gözlüğü takın. Sadece güneşli günlerde kullanmayın. Bulutlu günlerde de gözlerinizi ışınlardan ve ultraviyole ışınlarından korumalısınız.

Gözlerinizi buzla ya da soğuk bezle dinlendirin

Uzun ve yorucu bir günün sonunda soğuk bezle gözlerinizi yatıştırın. Bir koltuğa uzanın ve rahatlayın, buz konulmuş soğuk bezi gözlerinizin üzerine koyun. Soğuk kılcal damarları daraltır ve böylece gözlerinizin altındaki şişlikler ve koyuluklar azalır.

Gözlerinizin altındaki koyu halkalar sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösterir. Gözlerinize ve cildinize bakım yapmak için kendinize vakit ayırın. Koyu halkalarınızdan kurtularak daha genç göründüğünüzde kendinizi çok daha mutlu hissedeceksiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.