Güçlü saçlar için tüyolar

0
Güçlü saçlar
Güçlü saçlar için

Sağlıklı saçlar saçın dayanıklılığından kaynaklanır ve sağlıklı gelişen saç, fedakarlık ve iyi alışkanlıklar gerektiren bir görevdir. Her gün yaptığınız çoğu şey saçınızın sağlığını etkiler bu yüzden saçınızın gücünü maksimuma çıkarmak ve minumuma indirmek için yapabileceğiniz şeyi keşfetmelisiniz.

Düzenli Kesim

Saçınızı her dört ila altı haftada bir gerektirdikçe aldırın. Saçı güçlü tutmanın yolu saç kırıklarının önüne geçtiğinizden emin olmaktır. Saç kırıkları sadece saçı zayıflattığı için değil ayrıca diğer saç tellerini engelleyebildiği ve kırılmalarına yol açarak darma dağın etiğinden saçlar için kötü bir durumdur.

Doğru Beslenenin

Zayıf beslenme saçınızın sağlığını aşırı bir şekilde düşürebilir. Bu yüzden saçınızın gelişimini maksimuma çıkarmak için doğru yiyecekleri yediğinizden emin olun. Saçınızın güçlü kalması ve sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayacak, saçınıza ihtiyacı olan proteini vermesi için içeriğinde bol miktarda protein bulunan tavuk, balık, ceviz ve baklagillerden beslenin. A,B ve C vitaminleri de saçın sağlığı için önemlidir. Bu yüzden taze meyve ve sebzelerden bol miktarda beslendiğinizden emin olun. Ve son olarak vücudunuzu sulu kalmasını sağlamasını sağlamak için yeteri kadar su içtiğinizden emin olunuz. Saçınızın nemli ve parlak kalmasını sağlamak için günlük en az sekiz bardak su içiniz.

Isıdan Uzak Durun

Saç kurutma ve saç maşası gibi saç ısıtıcılar saç tellerine zarar verir ve ciddi şekilde onu zayıflatır. Mümkün olduğunca saç ısıtıcılarından uzak durmaya çalışın. Saçınızı kurutmak için kullandığınız her an saç tellerinizi zayıflatıyorsunuz. Saç ısıtıcıları kullanmak zorundaysanız. Bunu saçınıza verecek zararı en miktarı sınırlamasına yardımcı olacak koruyucu saç sprey ve kremleri her zaman kullanın.

Multivitaminleri Deneyin

Multivitaminler saçınızın ihtiyacı olan vitaminleri almaya yardımcı olduğundan saçlar için faydalı bir katkı maddesidir. Birbirinin aynısı belli multivitaminler mevcuttur. Saçınızın gücünü arttıran ve aynı şekilde tırnakları da güçlendiren doğum öncesi hapları bunlara örnek verilebilir. Bu gibi katkı maddelerini çoğu sağlık mağazasında, eczanelerde bulabilirsiniz.

Doğru Şekilde Tarayın

Mümkün olduğunca saçınızı fırçalamaktan uzak durmaya çalışın. Saç eksenini fırçaların bozduğu gibi bozmayacağından geniş dişli taraklar saç düğümlerini çözmek için en iyi araçtır. Saçınızı birleştirirken, dağınıklıktan kurtulmak için, saçı dipten uca doğru başlamanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca taraklar bitlerin ve dağınıklığın yeniden oluşumundan uzak tutar. Saç ıslandığı vakit ciddi şekilde hassastır. Bu yüzden ıslak saçı tararken her zaman geniş dişli tarak kullanın. Saçı ayırmaktan oluşacak zararı minumuma indireceğinden ve saça güç katacağından, dağınıklığı giderici spreyleri ıslak saç üzerinde kullanmak gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.