Gül yaprağı banyosu nasıl hazırlanır?

0
Gül yaprağı banyosu
Gül yaprağı banyosu

Hızlı yaşam stili ve dolu ajandalar cildinizin çok hızlı bir şekilde bozulmasına, sarkmasına, yüzünüzde ve boynunuzda çizgilerin oluşmasına neden olabilir. İşteki uzun bir günün sonrasında, cildinizi yatıştırmanın en iyi yollarından biri kendinize bir gül yaprağı banyosu hazırlamaktır. Gül yaprağı banyosu kulağa çok pahalı bir şey gibi gelse de aslında evde kendi imkanlarınız ile hazırlayabilirsiniz. Gül yaprağı banyosu nasıl hazırlanır öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Gül yaprakları alın

Gül yaprağı banyosu hazırlamanın en önemli adımı öncelikle gül yapraklarını bulmaktır. Eğer bir gül bahçeniz varsa bu kolaydır. Yalnızca güllerin yapraklarını toplayın, mümkün olduğunca daha yaşlı gülleri tercih edin çünkü onların yaprakları sallamayla bile dökülebilir. Güllerin organik olarak büyüdüğüne, hiçbir kimyasal katkı maddesi kullanılmadığına emin olun. Bunlar gibi maddeler banyo sırasında cildinize alerji yapabilir.

Gül yapraklarını küvete saçın

Küveti suyla doldurun ve gül yapraklarını musluğa yakın bir bölgeye saçın. Bu sayede yapraklar küvetin içinde dolaşacak ve daha çok etken maddeyi suya bırakacaklardır. Bunun yanında birkaç gül yaprağını ezip içlerindeki özün suya karışmasını da kolaylaştırabilirsiniz.

Banyo tuzları ve sabunları ekleyin

Sonraki adımda suya banyo tuzları ve sıvı sabun ekleyin. Bu sayede banyonuz daha da yenileyici olacak. Banyo tuzları ölü cilt tabakasını dökmek için kullanılır. Gül yaprakları da cilt için doğal bir yumuşatıcıdır. Bunun yanında suya kokular ve banyo yağları da ekleyebilirsiniz ki bunlar da cildinizin daha iyi nemlenmesini sağlayacak. Küvetin içinde en az 20 dakika boyunca kalın.

Temizlenin

Gül yaprağı banyonuzu yaptıktan sonra küveti boşaltın ve gül yapraklarını toplayın. Cildiniz artık daha yumuşak ve daha canlı!

Stresli veya kendinizi iyi hissetmiyor olabilirsiniz, bu durumda bir gül yaprağı banyosu tam aradığınız şey olabilir. Gülün aroması sizi canlandıracak, cildiniz daha yumuşak ve daha genç görünecek. Antik zamanlardan beri uygulanan bu güzellik rutinini siz de bir denemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.