Güneş koruyucusu seçerken nelere dikkat edilmeli?

0
Güneş koruma
Güneş koruyucusu seçimi

Kenevir tohumu yağının doğal özellikleri onu gerçekten çok iyi bir güneş koruyucusu olmasını sağlamaktadır. Bu özellikler kenevir tohumu yağıyla güneş koruyucusu yapmanızı olanaklı kılar. Kenevir yağı bu sayede sabun, losyonlar ve güneş kremleri gibi bir cilt bakımı ürünü haline gelir. Hem de doğal ve organik olarak cilt bakımınızı tamamlar.

Kenevir yağıyla güneş koruyucusu seçimi

1

Kimyasal özellikleri kenevir tohumunu iyi bir koruyucu haline getirmektedir. Kenevir tohumu diğer tüm kimyasal güneş koruyucuları gibi D vitamininin emilimine engel olmamakla birlikte hücre tamirini de teşvik eder. Cildiniz daha kolay yenilenir ve iyileşir.

2

Güneş koruyucusu ararken kenevir tohumu yağıyla birlikte diğer kimyasal güneş koruyucularını içermesine dikkat edin. Böylece kenevir tohumu yağının faydalarıyla cildinizi iyileştirecek ve cildinize kimyasal güneş koruyucularıyla ekstra UVA ve UVB koruması sağlayacaksınız.

3

Kenevir tohumu yağı bazlı güneş koruyucusu seçerken paraben içermemesine dikkat edin. Paraben cildiniz için zararlı olmakla birlikte güneş korumasına da etki etmemektedir.

4

Seçtiğiniz ürünün etiketini iyice okuyun ve içinde aloe vera ve shea yağı gibi cilt sağlığınıza çok faydalı doğal elementlerin olmasına dikkat edin.

Kenevir tohumu yağı bazlı kremleri kullanırken sadece cildinizin dışarıda kalan yerlerine uygulamaya özen gösterin ve göz çevrenize gelmemesine dikkat edin.

İpucu ve uyarılar

  • Son yayımlanan haberlere göre kenevir yağı bazlı güneş kremleri ve cilt bakım ürünlerinin etkinliği için yapılan testlerde bazı hatalar ortaya çıkmış. Bu da demek oluyor ki kenevir yağının cilt koruması etkisi kesin olarak kanıtlanmış değildir. Ancak yine de kenevir yağı bazlı cilt bakımı ürünlerini kullanmak sizin tasarrufunuzdadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.