Güneş lekeleri için ana tedavi yöntemleri ve bitkisel tedavi seçenekleri

0
Cilt lekesi
Güneş lekeleri için

Üst kollar, yüz veya ayaklar üzerinde yer alan koyu lekeler sağlık açısından zararsız olabilir ancak kozmetik olarak sorun yaratmaktadır. Koyu lekelerin en yaygınları cilt üzerinde çillerdir. Cilt güneş ışığına maruz kaldıkça çiller artmaktadır. Orta yaşlı insanların özellikle ultra viole ışınlar sonucu ciltlerinde karaciğerden kaynaklanan sorunlar yüzünden koyu lekeler çıkmaktadır. Çeşitli doğal ev yapımı ilaçlar ile bu koyu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Aloe vera bitkisi

Aloe Vera reaktif özelliklere sahip olan şifalı bir bitkidir. Bu bitkinin yaprakları oldukça dolgun yetişmektedir. Aloe Vera özü jel şeklinde birçok cilt hastalığında doğal ilaç olarak kullanılır. Aloe Vera düzenli uygulama seanslarıyla zamanla cildi yenilemekte ve koyu cilt hücrelerinin yerine yenilerinin çoğalmasını teşvik etmektedir. Cilt lekeleri çoğu zaman sivilce, çil ve akneler olmuştur. Bu lekelerin her biri için Aloe Vera jeli uygulayın. Zamanla değişimi göreceksiniz.

Gliserin içerikli kremler

Gliserin içerikli ürünler cilt hücrelerini gençleştirmek için kullanılmaktadır. Eski mısırda mumyalarda gliserin kullanılarak organların temizlendiği ve cesetlerin uzun yıllar taze kaldığı gözlemlenmiştir. Gliserin bazlı kremler çok farklı çeşitleriyle eczanelerde ve kozmetik dükkânlarında bulunmaktadır. Etkilenen bir alan üzerinde gliserin krem uygulayarak koyu lekeli hücreleri açabilir ve yeni taze hücrelere dönüştürebilirsiniz. Güneş ışığı gliserin içerikli krem tedavilerinde iyileşme sürecini etkilemez, böylece geceleri gliserin krem uygulamak zorunda kalmayacak, günün her saati bu tedavi yöntemini uygulayacaksınız. Alternatif olarak, ihtiyaç halinde cilt tipine uygun bir gliserin içerikli kreme birkaç damla ılık su ekleyebilirsiniz.

Limon ile tedavi yöntemi

Limon C vitamini açısından zengin, doğal cilt ağartıcı madde içeren ve lekelerin kaybolmasını sağlayan bir sebzedir. Limonun doğal C vitaminini cilde uygularken 1 adet limonu kesin ve sıkmadan 10 – 12 saat boyunca bir bardak su içerisinde bekletin. Daha sonra sudan çıkarın ve cilt üzerinde yarılarının kesim parçaları ve lekeli yerlere sürün. Cildi 30 dakika kurumaya bırakın. Bu tedavi yöntemi ile dokular ve cilt hücreleri kendini yenileme sürecine başlayacaktır. Koyu lekeler kendini açacak ve cilt içerisinde kaybolacaktır.

Güneş kremi ile tedavi yöntemi

Düzenli güneş kremi uygulayarak zararlı ultraviyole ışınlarından cildinizi koruyabilirsiniz. Güneş ışığı aynı zamanda koyu lekelerin çıkmasına ve artmasına birebir etkilidir. Güneş kremi ile güneş ışınlarının cilde zarar verici değil cildi besleyici bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.