Güneş lekeleri için doğal maske tarifi

0

 

Bakır rengi saç
Güneş lekeleri için doğal maske

Güneş lekeleri genel olarak koyu tenli kişilerde görülmesine rağmen açık tenlilerde görülebilir. Birçok kozmetik ürün denenmesine rağmen bazen geçmeyebiliyor. Bu nedenle güneş lekeleri için doğal maske tarifi oldukça rağbet görüyor.

Güneş lekeleri neden oluşur?

Güneş lekelerine neden olan birçok faktör vardır. Ancak en önemli nedenler genetik yatkınlık ve güneşin görünmeyen yani ultraviyole ışınları olarak bilinir. Güneş sadece cildinizde leke oluşmasına neden olmakla kalmaz aynı zamanda önceden çıkan lekelerinizin daha da koyulaşmasına neden olabilir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki güneş lekeleri sadece kozmetik bir rahatsızlıktır. İlerleyici, vücuda ekstradan zarar verici bir özelliği yoktur.

Güneş lekeleri için doğal maske tarifi

Cildindeki koyu renkli lekelerden şikâyetçi olanlar birçok ürün kullanılır. Kremler,  solüsyonlar hatta bazen de ışın tedavileri. Ancak güneş lekeleri çok inatçı olabiliyor. Ayrıca diğer tedavi yöntemleri hem insanı yoruyor hem de maddi olarak oldukça pahalı. Bu nedenle doğal maske tarifleri yan etkisiz ve ucuz olmaları nedeniyle tercih edilebilir.

Güneş lekeleri için tarif 1

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • Yarım çay kaşığı tatlı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı kadar bal ( ancak bu marketlerde satılan glikoz deposu olan yapay ballardan kullanmamanızı öneririm. Eğer market balı kullanacaksınız en kalitelisini almaya özen gösterin.)

Uygulanışı

1

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Ardından su dolu bir kaba koyup benmari usulüyle ılıştırın. Çok ısınmamasına özen gösterin. Isıtmanızın nedeni balın iyice cıvımasını sağlamak. Böylece cildinize sürerken rahat edersiniz.

2

Hazırlayıp ısıttığınız karışımı soğumadan hemen cildinize uygulayın. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüz maskeyi yarım saat kadar cildinizde bekletin.

3

Beklettiğiniz maskeyi en son ılık suyla cildinizden temizleyin. Durularken eğer evinizde varsa doğal gül suyu da kullanabilirsiniz.

Güneş lekeleri için tarif  2

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı çiğ badem ( Yani kavrulmamış ve tuzsuz badem. Kuruyemişçilerde rahatlıkla bulabilirsiniz. )
  • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı az yağlı inek sütü

Uygulanışı

1

Çiğ bademleri bir robot ya da havan yardımıyla güzelce öğütün. Öğüttüğünüz bademleri diğer malzemelerle karıştırın.

2

Karışımı ince bir tabaka olacak şekilde masaj yaparak cildinize sürün. 20 dakika bekleyin.

3

Eğer yüzünüze sürdüyseniz konuşmaktan, gülmekten kaçının. Mimik hareketleriniz nedeniyle cildiniz maskeyi emmeyebilir.

4

Beklettiğiniz maskeyi cildinizden uzaklaştırırken peeling yapar gibi hafifçe ovun. Öncelikle cildinizde badem kırıntılarını temizleyin ve cildinizi su ile durulayın.

Güneş lekeleri için tarif  3

Malzemeler

  • 1 yumurtanın beyazı
  • 2 yemek kaşığı yoğurt ya da 1 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 4 damla limon suyu

Uygulanışı

1

Yumurtanın beyazını mikser ile karıştırın.

2

Köpürtüp kabarttığımız yumurta beyazını limon suyu ve yoğurdu ekleyin. Güneş lekesi bulunan bölgelerine sürün.

3

Cildinizde ne kadar bekleteceğiniz hakkında bir şey diyemiyorum. Ne kadar zamanda kurursa o zaman cildinizden temizleyebilirsiniz. Yaz aylarında yarım saatte kuruyabilir. Ama kışın 1 saati bile geçebilir. Tek ölçüt cildinizde kuruması.

Güneş lekeleri için doğal maske tarifi uygulayacaksınız şunu belirtmem gerekiyor ki bu tarifleri her gün yapmayın. Ara ara cildinizi birkaç gün dinlendirerek uygulayın. Lekelerden kurtulmak isterken cildinizi tahriş etmeyin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.