Güneş lekelerine bitkisel çözüm yolları

0
Çiller
Güneş lekeleri

Güneş, elbette tüm canlılar için hayat kaynağıdır. Eğer bu yaşam kaynağını doğru değerlendirirsek, hayati faydaları olduğu elbette yadsınamaz. Ancak güneşi doğru kullanmadığımız zaman ise güneş, vücudumuz için son derece zarar verici olabilir. Zaman zaman zarar verici etkilere neden olan güneş, kimi zaman zarar vermese bile görünüm olarak rahatsız edici sonuçlara da yol açabilir. Bu sorunların başında da elbette güneş lekeleri gelir.

Güneşten korunmak için elbette bu amaçla üretilen kremleri kullanmak en makul çözümdür. Ancak bunun yanında zaten oluşmuş olan güneş lekelerine bitkisel çözüm önerileri de dikkate alınarak uygulanabilir. İşte bunun için pratik ve etkili tarifler:

  • Bir kaşık kabartma tozu ile bir kaşık vazelini karıştırın. İçine de un haline getirilmiş olan yumurta kabuklarını ilave edin. Bu karışımı lekelerin üzerine sürerek 20 dakika bekleyin ve ovarak çıkarın.
  • Bir tutam dereotu, bir tutam maydonoz, bir kahve fincanı yoğurt ve ¾ limon suyunu birbirleri ile iyice karıştırın ve bir püre elde edin. Bu püreyi lekelere sürüp yarım saat bekleyin. Ovarak çıkarın.
  • Yine ¾ limon suyu ile bir yemek kaşığı yoğurt, ½ yemek kaşığı yulaf unu ve ½ yemek kaşığı elma suyunu karıştırın. Bu karışımı lekelere sürüp yarım saat bekleyin ve ovarak çıkarın.

Bu tariflerin dışında güneş lekelerine bitkisel çözüm alternatiflerinden bir diğeri de elma sirkesidir. Elma sirkesi, sulandırılarak lekelerin üzerine direkt olarak sürülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.