Güneş yanığına ne iyi gelir? Ne yapmak gerekir?

0
Uzun saçlar
Güneş yanığına ne iyi gelir

Güneş yanığı, güneşin zararlı ışınlarına çokça maruz kalma nedeniyle olan bir durumdur. Bu durumun altndan kalkabilmek için size bazı önerilerimiz olacak. Bu öneriler umarım sizlere faydalı olur. Güneş yanığının etkileri ilk 24 saat oldukça yoğun bir şekilde hissedilir. Bu etkileri azalttıktan sonrası daha kolay bir süreç olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla yapacağımız tedavinin ilk aşamasında ilk yanığın nasıl tedavi edileceği sorusuna cevap bulmamız gereklidir.

Çayla kompress uygulayın

Özellikle yeşil çayın, içerdiği antioksidanlardan dolayı iyileştirici etkisi vardır. Yeşil çayı demleyin ve ardından buzdolabında soğumaya bırakın. Ardından bir havlu yardımıyla 30 dakika boyunca güneş yanığı olan bölgelere kompress uygulayın.

Domates maskesi

Domatesi püre haline getirin ve güneş yanıklarınızın üzerine sürün. 10 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Domates hem yanık acılarınızı hafifletecek hem de yanıkları iyileştirecektir.

Yoğurt

Yoğurt en doğal ve en etkili nemlendiricilerden biridir. Güneş yanıklarında cildin neme ihtiyacı artar. Yanıkların üzerine süreceğiniz yoğurt cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.