Günlük ve düzenli saç bakımı

0
Saç
Günlük saç bakımı

Güzel ve parlayan saçlar yalnızca günlük ve düzenli saç bakımının bir sonucudur. Saçlarınızı uzatırken onlara doğru bakımı uygulamak, saçınızın sağlığını ve uzama hızını ayarlayacaktır. Vücudumuzda yaklaşık 1milyon 400bin tüy vardır. Bunların sadece 140 bini boynumuzun üstündedir. Saçlarımızı 1 ay boyunca kestirmediğimizde yaklaşık 1 santimetre boyuna uzar.

Hem erkekler hem de bayanlar sağlıklı saçlar istemektedirler. Saçlarınız uzun ya da kısa olsun hatta düz ya da kıvırcık olsun, siz de saçlarınızın sağlıklı olmasını istersiniz. Saçınız doğal aksesuarınızdır. Sağlıklı saçlarla insanlara sağlıklı ve bakımlı bir insan imajını verirsiniz.

Saçlarınızda hiçbir problem olmasın, hep güzel olsunlar istiyorsanız her gün düzenli bakım yapmak önemlidir.

Düzenli ihtiyacınız olan malzemeleri alın

Her şeyden önce her gün düzenli saç bakımı için ihtiyacınız olacak malzemelerinizi almalı evinizde bulundurmalısınız. İlk ihtiyacınız olacak malzemeniz 2 adet doğal hayvan kılından üretilmiş tarak, bir plastik kafa derisi masaj aleti, 2 adet geniş dişli tarak. Rutin saç bakımına başlarken bunlar yeterli olacaktır. Eğer naylon bazlı tarak almak istiyorsanız, %50 hayvan kılından olanlarından seçerek saçınıza daha az zarar verirsiniz.

Saçlarınızı tararken

En önemli günlük rutininiz olan saç taramayı alışkanlık haline getirin. Saçınızın sağlıklı kalabilmesi için her gün taranmaya ihtiyacı vardır. Saçınızı saç çizginizden başlayarak tarayın. Taramadan önce saçınızda kalan tüm yumakları ve düğümleri açın. Saçınızı yanlardan tarıyorsanız yukarıdan dışarıya doğru hareketlerle taramalısınız. Saçlarınızı taradıkça kafa deriniz uyarılır ve kan akışı sağlanarak saç kökleriniz beslenir.

Saç derinize masaj yapın

Saçınızı tarayarak aynı zamanda kafa derinize masaj yapıyor olsanız da, saç derinizin parmaklarla yaptığınız masaja ihtiyacı vardır. Masaj sağlıklı, güçlü ve gür saçların bakımı için çok önemlidir. Saç derinize masaj yaparken kan akışı hızlanır. Kafa derinize yaptığınız masaj stresinizi azaltmakla birlikte kırıklarınızla savaşmanıza da yardımcı olur.

Saç derinizi yağlandırın

Saçınızı tarayarak, saçınıza derinizde üretilen doğal yağları dağıtırsınız. Yine de, bu yeterli değildir. Saçınız ayrıca bir yağlanmaya ihtiyaç duyar. Saçınızda deneyebileceğiniz birçok yağ çeşidi bulunmaktadır. Badem yağı, zeytinyağı, hindistancevizi yağı ya da aloe vera yağını saçınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yağlar saç köklerinizi besler. Böylece saçlarınız daha parlak, canlı ve sağlıklı olur.

Saçlarınıza düzenli olarak bakım yaptığınızda, sağlıklı ve güzel bir saçla ödüllendirilirsiniz. Saçlarınıza düzenli olarak bakım yaptıkça sizi daha çekici kılan ve güzelleştiren, özenilesi ve sağlıklı saçlara mutlaka kavuşursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.