Günlük yüz bakımı nasıl yapılır nelere dikkat edilir

0

YüzGünlük cilt bakımı cildinizin nefes almasını sağlayarak, daha canlı olmasını ve yaşlanma etkilerini azaltıcı sonuçlara neden olur. Cildinize gün boyu bulaşan tozlar, makyaj artıkları gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Günlük yüz bakımını ihmal ettiğinizde, cildiniz sizi yorgun gösterecek bir hale gelir. Ancak bunu yaparken her şeyden önce cilt tipinizi bilmelisiniz. Çünkü her cilt için yapılacak bakım farklıdır. Yüzünüzde bazı bölgelerin daha hassas olduğunu dikkate alarak, bu bölgelere daha nazik davranmalısınız. Güzellik bir tutkudur. Bunun elde edilmesi için, çaba gösterilmesi gerekir.

Günlük yüz bakımında yapılması gerekenler

  • Cildinizin her zaman temiz ve nemli tutulması gerekir. Bu nedenle öncelikle yüzünüzü tozdan ve makyaj kalıntılarından temizlemek gerekir. Bunun için yüz temizleme jeli ya da temizleme köpüğü kullanmalısınız. Bu sayede cildinizin nefes almasını sağlayacak ve cildin yağ dengesini korumasını sağlayacaksınız.
  • Cildinizin kalan artıklardan arınmasını, derinlemesine temizlenmesini sağlamak için, yüzünüze temizleme sütü tatbik etmelisiniz. Krem formunda olan temizleme sütünü pamuk yardımıyla cildinizde kullanabilirsiniz. Akışkan olduğundan hiç zorlanmadan cildinizi tam olarak temizlemiş olacaksınız.
  • Şimdi cildinizde açılmış olan gözenekleri sıkılaştırmanız gerekir. Bunun için tonik kullanmalısınız. Bunu düzenli yaptığınızda, gözenekler sıkılaştığı gibi, cildinizde çıkabilecek sivilcelere de engel olabilirsiniz.
  • Yüzünüzde kullandığınız tonik cildin biraz kurumasına neden olur. Bu yüzden sıra cildinize nemlendirici tatbik etmeye geldi. Cilt tipinize uygun olan nemlendirici kullanmalısınız. Cildi yağlı olan kişiler su bazlı nemlendiricileri tercih ederek, yüzlerinde akne oluşmasına engel olabilirler. Tercih edeceğiniz nemlendirici cildinize uygun olursa, kırışıklıkların önlenmesi mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.