Günlük yüz bakımı

| 2012/12/13 | 0 Comments
yüz bakımı nasıl yapılır

Günlük yüz bakımı

Cilt tipinize göre günlük yüz bakımınızı yaptınız. Aksatmadan yapacağınız günlük yüz bakımınız sayesinde cildinize ihtiyacı olan özeni göstermiş olacaksınız ve ilerleyen yıllarda olması muhtemel sorunlarla büyük olasılıkla karşılaşmayacaksınız.

Günlük yüz bakımı nasıl yapılır

Günlük Yüz Temizliği

Genç yaşlardan itibaren günlük yüz bakımımıza özen gösterir, cildimizi temiz tutar ve özellikle makyaj sonrası cildimizin temizliğini aksatmadan yaparsak cildimizin günlük yüz bakımını yapmış, yüzünüzde siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemiş olursunuz.

Yüz için Peeling

Bazı kişilerin günlük yüz bakımını ihmal etmelerinin sonucunda ciltte siyah nokta ve sivilce oluşu görülür. Özelliklede temizlenmemiş makyajların bir sonucudur bu durum. Ya da sigaralı ortamlarda bulunma ve sigara kullanımı cildin yıpranmasında büyük rol oynar. Bunun için tabi ki bu tarz yoğun duman içeren ortamlardan uzak kalmak eğer kalınamıyorsa günlük yüz bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Bunun yanında yüze uygulanan peelingler sayesinde siyah noktalar ve sivilcelerden yüzünüzü arındırabilir sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüz için peelingi haftada bir uygulamalısınız.

Yüzünüzü Nemlendirin

Günlük yüz bakımınıza dahil olarak yazın kavurucu sıcağından, kışın kurutucu rüzgarına ve soğuk havasına karşı her mevsimin olumsuz etkilerinden yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Bu nemlendirme yöntemi ile cildinizi hava koşullarının yıpratıcı etkilerine karşı korumuş olacaksınız. Günlük yüz bakımında yüzünüzü nemlendirmeniz adete bir kural gibi hayatınızda olmalı.

Yüzünüzü Güneşten Koruyun

Yüzümüz vücudumuzun en hassas bölgelerinden biridir. Yüzümüzü kışın soğuktan korumamız gerektiği gibi yazından güneşin zararlı etkilerinden korumamız gerekmektedir. Günlük yüz bakımınıza dahil olarak uygulayacağınız güneşten koruyucu kremler sayesinde cildinizi erken yaşlanma, lekelenme ve kuruma gibi sorunlardan korumuş olacaksınız. Günlük yüz bakımınıza ve günlük cilt bakımınıza mutlaka güneşten koruyucu kremleri de dahil etmelisiniz.

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Yüz Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir