Güzel bacaklar için egzersiz

0
düzgün ve güzel bacaklar
Güzel bacaklar

 

Güzel bacakların genetik olması sadece bir hurafe! Doğal olarak güzel bacaklara sahip kadınlar olduğu gibi zamanla bacaklarının şeklini düzelten ve muhteşem bacaklara sahip kadınlar da vardır. Burada beslenme de önemlidir. Bu makalemizde güzel bacaklara sahip olmak için hangi egzersizleri yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Bacakların şeklini güzelleştirmek için ilk egzersiz önerimiz parmak uçlarında yürümektir. Topuk kısmınıza basmadan ve hatta yere kesinlikle indirmeden yürüyün. Hatta böyle koşmanız daha da etkili olacaktır. Vücudunuzu dik tutarak uzun adımlarla parmak uçlarınızda yürüyün. Bu esnada belinizi bükmemek önemlidir. Parmak uçlarınızla koşarken dizlerinizi bedeninize mümkün olduğu kadar yaklaştırın. Bir diğer yöntem de topukları kalçaya değdirecek şekilde koşuya yada yürüşe parmak uçlarında devam etmektir.

Bu hareketleri günde toplamda beş on dakika yapın. Kısa aralıklarla gün içerisinde tekrarlayabilirsiniz. Örneğin 30-40 saniye kadar yürüyüş veya koşu yaptıktan sonra dinlenin ve tekrarlayın. Eğer vaktiniz yoksa gün içerisine de yayabilirsiniz.

Güzel bacaklar için egzersiz önerilerini dikkate alıp birkaç gün yaptıktan sonra bırakmak bir işe yaramayacaktır. Bu tarz egzersizler kalın bacakları inceltmenin yolları arasındadır ve ince bacaklı olan kişilerin de bacaklarını kalınlaştırarak bacak kalınlığınızı dengede tutar. Uzun bir süre boyunca bu hareketleri yaptığınızda etkisini görecek ve çok şaşıracaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.