Güzel bacaklar için yapılması gerekenler

| 2012/12/25 | 0 Comments

 

 

Mükemmel bacaklar elde etmek için, egzersiz ve sağlıklı bir yaşam tarzı vazgeçilmez kurallar arasında yer alır. Kilo alımını önlemek için besleyici bir diyet planı uygulamak ve bacaklarınızı çalıştıracak faaliyetler üzerinde yoğunlaşmak bacaklarınızın yanı sıra tüm vücudunuzun harika görünmesini sağlar.

1

Parlak bacaklara sahip olmak için bir bardak sütün içine bir yemek kaşığı bal koyun. Pamuğu bu karışıma batırın ve bacaklarınıza bu karışımı sürün. Bacaklarınız kuruduktan sonra ılık suyla bacaklarınızı durulayın. Bacaklarınızın parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

2

Kese veya kabak lifi ile düzenli olarak bacaklarınıza masaj yapın. Bu işlem cildinizin üzerindeki ölü deriyi kaldıracaktır. Bunun yanında bacaklarınıza kan akışını hızlandırarak, kan yoluyla cildinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz.

3

Bacaklarınıza her gün nemlendirici uygulayın. Cildi nemlendirmek cilt bakımının en önemli kısımlarından birisidir. Yeterince nemli olan cilt pürüzsüzleşmeye ve canlanmaya başlar.  Düzenli olarak nemlendirici uyguladığınızda bacaklarınızın sağlıkla parladığını görebilirsiniz.

4

Bacaklarınıza bronzlaştırıcı uygulayın. Dünyanın en güzel bacaklarına da sahip olsanız beyaz bacaklar hoş bir görüntü sağlamayacaktır. Güne altında uzun süre kalmaktan ve solaryumdan uzak durun. UV ışınları cildinize zarar verin. Bunun yerine bronzlaştırıcı kremler kullanmayı tercih edin.

6

Jilet yerine ağda kullanmak çok daha iyi bir seçenektir. Ağda var olan tüylerinizi zamanla azaltır ve jilet gibi bacaklarınızı tahriş etmez.

7

Abur cubur ve gereksiz kalorilerden arınmış dengeli bir beslenme planı oluşturun. Haftada 3 veya 4 kez kardiyovasküler egzersizler yapın. Böylece bacak kaslarınızı güçlendirip, bacaklarınızı şekle sokmuş olursunuz. Güzel bacak bakımı için tüm bu uygulamaları düzenli olarak yapın.

Etiketler: , ,

Kategori: Bacak Bakımı, Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir