Güzel bir cilt için beslenme önerileri

0

güzel bir ciltTercih edeceğiniz beslenme düzeni ya da yapacağınız diyet cilt tipinize uygun mu ? Dünya da artık sağlık bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenlerin başında cilt tipinize uygun beslenme düzeni uygulamak geliyor.Kozmetik ürünlerin başarısını arttırmada etkin rol oynayan beslenme düzeniniz cilt sorunlarınızı sadece gidermiyor ayrıca tedavi ediyor.Yağlı bir cilde sahip bireyle kuru bir cilde sahip bireyin beslenme düzenlerinde farklılıklar bulunur.Cilt tipinize uygun bir beslenme düzeni ile cildinizin ihtiyaç duyduklarını besinlerden karşılayabilirsiniz.

Yağlı bir cilde sahipseniz cildinizin yağ oranını yükseltecek gıdalardan kaçınmanız gerekiyor.Kuruyemiş , kızartmalar , karbonhidratlar ve yüksek şeker içeren besinleri az tüketmeniz ya da tamamen hayatınızdan çıkartmanız bununla beraber kepekli gıdalar , yulaf , soğuk su balıkları , ıspanak,A vitamini içeren sebzeler tercih etmeniz özellikle günde 3 4 kez havuç tüketmeniz yağlı cildinizin yağ üretimini azaltacak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kuru ciltlerin ise ihtiyacı nem ve su içeren gıdalardır.Cilt tipinize uygun beslenmek için kaliteli yağ içeren ,E vitamini açısından zengin gıdaları tercih etmelisiniz. Fındık,ceviz, yağlı balık , kayısı , salatalık ve kereviz tüketmeniz cildinizin nem dengesini korur.Kuru ciltlerin beslenme düzenlerinde kaçınmaları gereken gıdalar yoktur.Kuru bir cilde sahipseniz bol sıvı tüketerek cildin su tutma kapasitesini arttırmanız önerilir.

Akneli ciltler için tercih etmeniz gereken beslenme düzeninde ise aynı yağlı ciltlerde olduğu gibi yüksek yağ içeren besinlerden kaçınmalısınız. Fast food, çikolata, kola , işlenmiş gıdalar ve cipsler akneli ciltlerin en büyük düşmanlarıdır.Gene bol su tüketilmesi cildinizi temizleyeceğinde akne oluşumunu azaltacaktır.

Önerilen beslenme düzenlerini tercih etmenizle beraber cildinizde oluşacak olumlu etkileri sizde gözlemleyebileceksiniz.Unutmayınki sağlıklı bir cilt için sağlıklı bir vücuda sahip olmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.