Güzelliğiniz için birkaç önemli nokta

0
Güzelliğiniz için birkaç önemli nokta

Yüz güzelliği ve cilt bakımı önce temizlik ile başlar. Özellikle genç kızlar yüzlerini güzelleştirmek için makyajdan çok temizliğe dikkat etmelidirler. Bu makalemizde güzellik, cilt bakımı, temizlik ve makyaj konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Önce temizlik ile işe başlayalım

1Temizlik

Her cilt bakımı önce çok iyi ve sistemli bir şekilde temizleme ile başlar. Eğer makyaj yapıyorsanız gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekir. Makyaj yapmasanız bile cildinizi yine temizlemelisiniz. Gün boyunca toz, kir, cildin kendi yağı bütün gözenekleri kapatmıştır. Temizlemeden yattığınız taktirde gece boyunca cildinizin hava almasını önlemiş olursunuz. Temizleme malzemesi olarak yumuşak ve cildinizin cinsine uyacak bir kremi seçmelisiniz. Sizin için en iyisi temizleme sütleridir. Pamuğu hafif olarak ıslatın. Bu sütten az bir miktar pamuğa koyduktan sonra cildinizi temizleyin. Sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Yağlı ciltlere sahip olanlar temizleme malzemesi olarak kükürtlü sabunları tercih edebilirler. Böylece cilt bakımının ilk adımı tamamlanmış olur.

2Cilt Bakımı

Cilt bakımı için en önemli malzeme gün boyunca gerekli olan kremlerdir. Cildinize yağ, nem vererek yumuşaklığını, dolayısı ile düzgün kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda da toz ve pisliklerden cildin korunmasına yardımcı olacaktır. Bütün kremler yüze parmakla sürüldükten sonra gayet yumuşak olarak parmak uçlarıyla masaj yapılmalıdır. Ayrıca krem cilde o kadar iyi yedirilmelidir ki dışarıdan rahatsız edici bir parlaklık görünmemelidir. En iyi gündüz kremleri her cilde uygun olan nemlendiricilerdir. Özellikle normal ve yağlı ciltlere fazla yağlı olmadıkları için daha uygundur. Normal günlük kremler daha koyu ve daha yağlıdır. Bu yüzden kuru ve hassas ciltlere daha faydalıdır. Kışın bu gündüz kremlerini cilt bakımı için kullandığınız gibi aynı zamanda soğuktan cildi korumak için de kullanmış olursunuz.

3Makyaj

Teninizin rengine uygun olanını seçmelisiniz. Fondöten cildinize renk ve canlılık verecektir. Önce parmak ucuyla yüzünüzün birkaç yerine sürün. Sonra dağıtın. Böylece daha muntazam sürüldüğünü göreceksiniz. Eskiden fondöten sadece bir güzellik malzemesi olarak kullanılırdı. Bugün ise aynı zamanda bir koruyucu olarak da düşünülüyor. Tüpte olanların sürülüşü hem daha kolay hem de daha tabii bir görünüm sağlıyorlar. Cilt bakımının aynı zamanda cildi korumak olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle de cildinize uygun fondöteni seçerek cilt bakımınıza da yardımcı olmuş olursunuz.

4Gözler

Yüzün en etkileyici bölgesi gözlerdir. O yüzden makyaj yaparken far rengine önem vermelisiniz. Her sezon değişen göz makyajına uygun bir makyajı seçmelisiniz. Yegane değişmeyen kural kirpiklere rimel sürmektir. Suda çıkmayan ve kirpiklerin üzerinde küçük tüyler bırakıp kirpikleri daha uzunmuş gibi gösteren rimeller vardır. bunlardan faydalanabilirsiniz. Farlar toz, krem ve kalem şeklinde çeşitlidir. Toz farları küçük bir süngerle daha muntazam sürebilirsiniz. Cilt bakımı için makyaj yaparken aynı zamanda besleyici nitelikteki ürünleri seçmenizde fayda olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.