Güzellik için cilt bakımı

| 2012/08/19 | 0 Comments
Güzellik için cilt bakımı

Güzellik için cilt bakımı

Güzelliğin baş şartı dinlenmedir. Dinlenme bir haftasonunu evde geçirerek yapılmalı ancak hiçbir işe el sürmemeli yada pratik işler ve yemekler yapılarak yorulmamaya özen gösterilmelidir. Bunların yanısıra asıl önemli olan beyninizin dinlenmesidir. Yatağınıza uzandığınız zaman belleğiniz haftanın günlük olayları ile kurcalanmamalı, tam bir dinlenme sağlanmalıdır. Evde iş yaparken bile huzurlu olmaya çalışmalı ve küçük şeyleri sorun etmeden herşeye gülümseyerek bakmalıdır. Bunlar için kendinize gerçekten dinlenebileceğiniz bir haftasonunu ayırın ve cilt bakımınızı tamamlayın.

1-      Cilt bakımı amacıyla yüzünüze maske yapacaksanız salatalık, süt, yumurta gibi doğal maskeleri seçin.

2-      Gözlerinizi iyice dinlendirmek için çay, gülsuyu veya ıhlamura batırılmış pamuk ile gözlerinize press yapıp uzanın.

3-      Bacaklarınıza masaj yapıp uzandığınız zaman bacaklarınızın altına bir yastık koyarak yükseğe kaldırın. Böylece kan akışınızı düzenler ve cildinize kanın besleyici vitaminlerini gönderirsiniz. Kanı dengelemek cilt bakımı konusunda önemlidir.

4-      Saçlarınızı on dakika bütün yönlere doğru fırçalayın.  Böylece saç derinizdeki kan akışını hızlandırmış olursunuz.

5-      Çaysız, kahvesiz, alkolsüz ve sigarasız bir haftasonu vücudunuzdaki tüm toksinlerin arınmasına yardımcı olacaktır. Cilt bakımı için toksinlerin dışarı atılması çok önemlidir.

6-      Mümkün olduğu kadar az televizyon izleyip, internete girerek gözlerinizi dinlendirmeye çalışın.

7-      Vücudunuzun doğal cilt bakımı yapabilmesi için geceleri erken yatın.

8-      Sabahları erken kalkın. Hatta doğaya uymaya çalışın. Hava kararırken yatıp ağarırken kalkın.

9-      Sabahleyin kalkınca camınızı açıp egzersiz yaparak nefes alıp verin. Egzersiz yapmak en doğal cilt bakımı yöntemlerinden biridir.

10-   Herşeyin iyi yönünü görmeye çalışın. Üzüntülerinizi, kininizi, öfkenizi ve sıkıntılarınızı bir kenara bırakın. Sağlığınız için en önemli olan budur.

Etiketler: ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.