Güzellik maskeleri ile bitkisel bakım

| 2012/10/08 | 0 Comments

 

Yüz maskeleri

Güzellik maskeleri

Güzellik maskeleri bazen yüzünüze sürmek istemediğiniz malzemeler içerebilir. Ancak çok iyi bir cilt bakımı yapmak için bundan iyi bir yol da yoktur. Evde uygulayacağınız yüz maskeleri ile cildinizde harikalar yaratabilirsiniz. Evdeki malzemeler ile bitkisel bakım yapmak hem cildinize hem de kokuları sayesinde ruhunuza iyi gelecektir.

Güzellik maskeleri tarifi

1

Yarım salatalığı soyun. Blenderda püre haline getirin. Eğer blenderınız yoksa rendeleyebilirsiniz. Üzerine bir kaşık yoğurt ekleyin. Hazırladığınız bu güzellik maskesini yaklaşık 10 dakika yüzünüzde bekletin ve soğuk su ile durulayın. Yoğun nemlendirici özelliği olan bu güzellik maskesi cildinize çok iyi bir bitkisel bakım yapacaktır.

2

1 kaşık yulaf ezmesi ve iki yumurta akını karıştırın. Hazırladığınız yüz maskesini bolca yüzünüze sürün. 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

3

Yulaf ezmesi ve eşit miktarda sıcak balı birleştirin. Karışımı yüzünüze sürün ve 5 dakika bekletin. Yüz maskesini ılık suyla durulayın.

4

Yağlı ciltler için yüz maskesi yapmak istiyorsanız bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir yemek kaşığı oda sıcaklığında balı irleştirin. Ballı limonlu yüz maskesini cildinize uygulayın. Bitkisel bakımınızdan azami fayda sağlamak için 30 dakika bekletin. Ilık suyla yüzünüzü durulayın.

5

2 kaşık dolusu yoğurt ve 1 kaşık dolusu balı karıştırın. Yarım muzu ezip karışıma ekleyin. Elde ettiğiniz yüz maskesini soğuk suyla yıkamadan önce 20 dakika yüzünüzde tutun.

6

Bir avokadoyu çatalla ezin. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.