Güzellik terapisi için gül maskesi

0
Yüz maskesi
gül maskesi

Bal ve gül doğal güzellik tariflerinin birçoğunun mükemmel birer bileşenidir. Bal ve gül yüz maskesi ile cildiniz nemlenecek, mikroplardan arınacak ve pürüzsüzleşecek! Bu maskeye aynı zamanda yulaf ezmesi, jojoba yağı, E vitamini de birkaç içerik daha ekleyerek gerçek bir spa cilt bakımı keyfi yaşayabilirsiniz.

Gül maskesi için gereken malzemeler

  • 1/8 su bardağı gül yaprağı
  • 1/3 su bardağı ince çekilmiş yulaf ezmesi
  • 4 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı gül suyu
  • 1 çay kaşığı bal
  • ¼ çay kaşığı jojoba yağı
  • 1/8 çay kaşığı E vitamini yağı
  • 1 çay kaşığı kil
  • 2-3 damla gül esansı yağı

Gül maskesi tarifi

1-      1/8 su bardağı gül yaprağını alın ve parmaklarınızla nazikçe ovalayın.

2-      1/3 su bardağı ince çekilmiş yulaf ezmesini ekleyin. Yulafı ya kahve öğütücüsünde ya da blenderda inceltebilirsiniz.

3-      4 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı gül suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

4-      Yüzünüzü güzelce yıkadıktan ve kuruladıktan sonra göz çevresi hariç yüzünüzün her yerine ve boynunuza bu maskeyi uygulayın. 30 dakika yüzünüzde bıraktıktan sonra ılık su ile durulayın.

5-      1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı gül suyu, ¼ çay kaşığı jojoba yağı ve 1/8 çay kaşığı E vitamini yağını bir kaba koyun.

6-      Hazırladığınız karışımı güzelce karıştırın.

7-      1 çay kaşığı kili ekleyin, kozmetikçilerden ve eczanelerden temin edebilirsiniz. Daha sonra tekrar iyice karıştırın.

8-      İnce bir tabaka halinde göz çevresi hariç yüzünüzün ve boynunuzun her yerine uygulayın. Maskenin 10-15 dakika boyunca yüzünüzde kalmasına izin verdikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

9-      1/3 su bardağı ince çekilmiş yulaf ezmesini bir kaba koyun.

10-   4 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı gül suyu ekleyin ve kıvam alana kadar karıştırın.

11-   2 veya 3 damla gül esansı yağı ekleyin ve yeniden karıştırın.

12-   Yüzünüzü iyice yıkayıp kuruladıktan sonra göz çevresinden kaçınarak bal ve gül yüz maskesini tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 30 dakika boyunca cildinizin maskedeki içerikleri emmesine izin verdikten sonra ılık su ile durulayın. Yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Gül yapraklarının organik olduğuna ve böcek ilacı ile ilaçlanmadığına emin olun. Gül yaprakları bitkisel ürün satan yerlerden ve kozmetikçilerden temin edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.