hafif dalgalı saç nasıl yapılır

0
Hafif dalgalı saç yapılışı
Hafif dalgalı saç nasıl yapılır

Bir yaz saç trendi hafif dalgalı saçlar o kadar beğenildi ki kış aylarında da popüler olmaya devam ediyor. Omuzların üzerinden sırta doğru çağlayan saçlarınızla tüm bakışları üstünüze çekebilirsiniz. Tabiî ki bu görünümü elde etmek çoğu kadın için zor oluyor. Saç spreyi kullandığınızda o yumuşak görünümü elde etmeniz mümkün olmaz. Doğru ürün ve araçlarını kullanarak hafif dalgalı saç modeli yapabilirsiniz.

Peki hafif dalgalı saç nasıl yapılır

 

Soft dalgalı saç
Hafif dalgalı saç

1

Hafif dalgalı saç modeli için ilk olarak saçlarınızı yıkayın. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa kesinlikle kıvırcık saçlara özel bir şampuan kullanmalısınız. Saçlarınızı ılık suyla durulayın. Ardından saçınıza saç kremi uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Saç kremini ılık veya soğuk su ile tamamen durulayın.

2

Saçınızdaki fazla suyu havlu ile alın. Saçınız nemli kalmalı. Kırılmaları önlemek için havluyla kurulama esnasında saçınızı çok fazla ovalamayın.

3

Geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı tararken saçların uç kısmından başlayın. Böylece birbirine karışmasını önlersiniz.

4soft dalgalı saç modeli

Avucunuzun içine jöle alın ve biraz ovuşturun.

5

Saç çizgisi etrafındaki saçları kapsayacak şekilde kökten uca eşit bir şekilde jöleyi uygulayın ve saçınızın jöleyi emmesini sağlayın.

6

Saç köklerinize değdirmeden elektriklenmeyi önleyici serumu da saçınıza

uygulayın.

 7soft dalgalı saçlar

Saç kurutma makinesinin ucuna difüzörü yerleştirin. Saçlarınızı aşağıya salın ve en yüksek ayarda ısıya alarak saç kurutma makinesini çalıştırın.

8

Bu sırada bir yandan da ellerinizle saçlarınızı sıkın. Saçınızı neredeyse kuru hale gelene kadar bunu yapın. Ardından aynada hafif dalgalı saç modelinizi keyifle izleyebilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.