Haftalık Bakım Planı

0
Haftalık Bakım Planı

1Pazartesi – Vitamin günü

Kendinizi bu gün taze sebze, meyve veya sütlü yiyeceklerle besleyin. Öğlen için kendinize yeşil salata yaprakları, dolmalık biber, salatalık ve domatesten oluşan bir salata hazırlayın. Salatanıza ekleyeceğiniz yağ zeytinyağı olmalıdır. İçmek için tamamen taze meyvelerden sıkılmış meyve suyu hazırlayın. Arada sırada süt için. Böylece A,B,C,D,F vitaminleri alarak cildinizin sağlığına kavuşmasını sağlayacaksınız.

Tartılın

Sabahları ve akşamları tartılın. Eğer kilo vermek istiyorsanız her gün tartılmayı ihmal etmeyin. Kilonuzu muhafaza etmek için ise haftada bir tartılmanız yeterli olacaktır.

2Salı – Saç Bakımı

Eğer herhangi bir saç probleminiz varsa (kepeklenme, yağlanma, kuruma, kırılma gibi) yapacağınız bir kür ile saç diplerine masaj yapın. Isıtılmış bir havluyu başınıza sararak kürün daha etkileyici olmasını sağayın. Fırçaları yıkayın. Saçlarınıza kür yaptığınız sırada beklerken tarak ve fırçanızı ılık su ve toz deterjan ile yıkayın.

3Çarşamba- sertleşmiş dirsekler

İki ayrı çanağa ısıtılmış zeytinyağı koyup dirseklerinizi 10 dakika batırın. Erken uyuyun. İyi bir uyku en iyi ve en ucuz güzelleştiricidir. Eğer her gün geç yatmak zorundaysanız, haftada bir kez en azından erken yatmaya dikkat edin. Uyumadan önce heyecan verici bir film izlemeyin veya roman okumayın.

4Perşembe – maske

Eğer cildiniz kalınlaşmış ve soluk bir renk almışsa yüzünüze maske yapmanızın çok faydası olacaktır.

Pedikür

Ayaklarda sertleşmiş deri tabakasını, nasırları sürekli törpüleme sayesinde zamanla giderebilirsiniz. Bu
işlemden sonra ayaklarınızı mutlaka kremleyin.

5Cuma – Maske

Herhangi bir yağlı kremle cildinize güzel bir maske yapabilirsiniz. 20 dakika cildinizde bekletin. Sonra kağıt mendille silin. Bu maske özellikle  güneşlenmeden sonra çok yararlı olacaktır.

Tüyleri yok edin

En kolay şekil eczanelerde satılan kremlerden faydalanmaktır. Kremi kullandıktan sonra kol altlarına pudra sürün. Deodorant sürmeyi ertesi güne bırakın yoksa cildiniz tahriş olabilir.

6Cumartesi – Kaşlarınızı alın

Kaşlarınızı alırken günün modasını takip edin. Şimdiki modaya göre kaşlar eskisine oranla kalın. O yüzden kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız çok inceltmemeye dikkat etmelisiniz. Eğer kuaförde kaşlarınızı
aldırıyorsanız özellikle nasıl bir kaş şekli istediğinizi tarif etmelisiniz.

Manikür

Eski sürülmüş olan ojelerinizi çıkardıktan sonra tuırnaklarınız çabuk kırılmaya müsaitse alta bir koruyucu oje sürün. Onun üzerine ince olarak iki kat yeni ojeyi sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.