Hamilelikte saç bakımının 7 yolu

0
Hamilelik
Hamilelikte saç bakımı

Hamileliğiniz boyunca, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız, bu saç bakım tüyolarını takip etmekte fayda var. Hamile kaldığınız zaman, saçınız tuhaf şekilde davranabilir, onunla başa çıkmak zor olabilir. Doğumdan sonra, saçınız ile başa çıkmaya çalışmak daha da sıkıcı hal alabilir. İşte size hamilelik boyunca saçınız ile nasıl ilgileneceğiniz üzerine tüyolardan bazıları:

1. Bütün Değişikliklere Uyum Sağlayın

Yukarıda bahsedildiği gibi, hamile kaldığınız vakit saçınız olağan dışı davranır. Örnek vermek gerekirse, kıvırcık saçlarınız var ise, saçınız düz olabilir. Saçınız ile birlikte çalışmak ve herhangi bir değişikliğe uyum sağlamaya çalışmak önemlidir. Bu onunla savaşmaya çalışmanızdan daha kolay olacaktır.

2. Boyama

Saçınızı boyuyor iseniz, boyamayı durdursanız iyi ederseniz. Hamilelik süresince saçınızı boyamanın doğru olup olmadığı üzerine çeşitli görüşler olmasına rağmen, çoğu doktor ilk üç aylık dönemden sonra saçı boyatmanın güvenli olduğunu söylemektedir. Bunu yapmak için en kolay yolu düşünün. Çoğu hamile kadın kına gibi doğal renkler kullanmaktadır. Bu tercih de edebilirsiniz.

3. Basit Yol

Hamile kaldığınız vakit, saçınızla ilgilenecek kadar enerjiniz olmayacak. Bebek doğduktan sonra, yine saçınızla ilgilenecek vaktiniz olamayacak. Saçınızla ilgilenmenin basit bir yolunu bulmaya çalışın. Kısa saç iyi bir şekillendirme ve sürekli bakım kesimleri gerektirdiğinden saçı kısaltmak tavsiye edilmez. Saçınızı kestirmek için gereken enerji ve zamanınız yok ise, dağınık görünmeyecek bir saç düzenini tercih ediniz.

4. Derinlemesine Saç Kremi Kullanın

Hamilelik boyunca, saçınız sağlıklı ve güzel görünmek için saç kremine ihtiyaç duyacaktır. Saç kremi kullanmak isteyebilirsiniz fakat sodyum laurik sülfat ve parabenler içeren saç bakım ürünlerinden uzak durmanız gerektiğini unutmayın. Bu bileşenler birçok problemlere kapı açabilir.

5. Saç Düzleştirme

Şekil olarak saçta üç aydan fazla kalan brazilya tarzı saç kurutma yöntemleri başta kulağa hoş gelebilir ancak hamile iseniz dikkatli olmalısınız. Bunun sebebi bu ürünlerin aslında çok tehlikeli olan yüksek formaldehitte bulunmalarıdır. O yüzden kıvırcıklarınız ile barışık olmaya çalışın ya da en azından saç düzleştirici kullanmaya çalışın.

6. Gevşeyin

Hamileliğiniz boyunca saçınız belki harika durumda olabilir. Yine de bebeğiniz doğduktan sonra, güzel buklelerinizi kaybetmeye başlayabilirsiniz. Bu saçınızın normal gelişim döngüsüne geri döneceğinden endişelenmenize gerek yok. Yine de doğumdan sonra saçınızı aşırı dökebilecek her ihtimale karşı hazırlık olmanız gerekmektedir.

7. Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı, dengeli beslenmeye bağlı kalmak hem bebeğiniz hem de sizin için kesinlikle yararlıdır. Ayrıca sağlıklı bir beslenme saçını harika bir durumda tutacaktır. Hamileliğiniz boyunca saçınızı sağlıklı tutmak için, yeterince protein aldığınızdan emin olun. Ayrıca bazı vitaminleri almayı göz önünde bulundurun ama yine de doktoruna danışmayı ihmal etmeyin.

Hamile kaldığınızda, saçınız ile ilgilenmek oldukça zordur. Bu tüyolara uymak saçınızın görünümünün muhteşem, parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.