Hasarlı saçlar için ev yapımı tarifler

0
Sağlıklı saçlar
Hasarlı saçlar için

Kimyasal işlemler, boyalı saçlar, saçın esas nem miktarından yoksun olması, aşırı fönlenme şekli yüzünden saç hasar görebilir. İstenildiği gibi olmayan, hasara uğramış saçları onarmak için ev yapımı tarifler kullanmak saçınızın sağlığını ciddi bir şekilde kabul edilebilir bir düzeye çıkarabilir.

Nemlendirici Şampuan Kullanın

Saçının hasar gördüğü vakit yumuşatıcı etkili nemlendirici şampuan kullanmak gereklidir. Şampuanın çok sert etkili ya da çok kuru olması kafa derisini soyabilir ya da saçınızın doğal yağ yapısını bozabilir. Hasarlı saçlar için uygulanacak ilk şey çeyrek fincan kastil sabun, çeyrek fincan aloe vera jeli, çeyrek fincan bitkisel yağı ve bir çay kaşığı gliserini karıştırmaktır. Sonra nemlendirici şampuanı saçınıza sürün ve birkaç dakikalığına bekletin. Saçınızı soğuk su ile durulayın; sıcak su saç gözeneklerini açarken soğuk su gözenekleri kapatır. Ayrıca zeytinyağı ve badem yağları badem yağları kullanmaktan çekinmeyin.

Saçınızı Daha Az Şampuanlayın

Nemlendirici şampuan kullanıyor olsanız bile, saçlarınızı yıkama tarzınız saçınıza ekstra zarar verebilir ya da saçın onarımını yavaşlatabilir. Saçınızı yıkadığınız vakit saçınızın tamamını kaplayan saçın doğal yağlarını da kaldırırsınız. Nemlendirici şampuanlar, hasarlı saçlara yönelik ev yapımı tariflerin faydalı bir parçası olmasına karşın, bütün bu yapılan iyileştirme aşamaları, saçınızı her yıkamaktan sakınabilirseniz daha da iyi sonuçlar verecektir. Saçınızı iki günde bir yıkadığınızı düşünün, saçınızın nemi emmesi ve sağlıklı görünmesi için bir imkanı olacaktır. Eğer saçınızın yağlı ve kirli olmasından endişeleniyorsanız, saçınızda bulunan şampuansız yağı emmesi için bir de ev yapımı kuru şampuanı kullanmayı düşünün.

Derinlemesine İyileştirme

Günlük saç kreminiz hasarlı saçlara yeteri kadar nem sağlamaz. Hasarlı saçlara yönelik ev yapımı tarifinizi tamamlamak için derinlemesine bir saç kremi oluşturun. Bunun için öncelikle küçük bir kavanoz avakado ve yine bir tane küçük kavanoz organik mayonez satın alın. Sonra bileşenleri küçük bir kasede parmaklarınızla karışım hafif bir nane yeşilinde olana dek karıştırın. Elde ettiğiniz kremi saçınıza sürünüz ve saçınızı plastik streç film ile ya da duş bonesiyle örtünüz. Daha fazla nemlendiriciden istifade etmek için streç filmi sıcak ve ıslak havlu ile kapayınız. Bu ısı saç derinizin gözeneklerinin açılmasını ve daha fazla nemin kolayca emilmesini sağlayacak. Yirmi dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.