Hassas ciltler için yüz maskesi

| 2012/09/29 | 0 Comments

 

Hassas ciltler için doğal maske

Hassas ciltler için bitkisel yüz maskesi

 

Hassas ciltler için bakım yapmak zorlu bir süreçtir. Limon gibi asit içeren bakım malzemeleri cildinize zarar verebilir. Bu nedenle bakım maskesi hazırlamak için uzun uğraşlar ve araştırmalar yapmanız gerekir. Dolayısı ile hassas cilde bakım yapmak bile bir problem olabilmektedir. Hassas bir cilde sahipseniz yüzünüze herhangi bir ürün sürmeden önce kesinlikle ufak bir alanda test etmeniz gerekir. Önereceğimiz bu maske hassas ciltler için tasarlanmıştır ancak bu maskeyi bile kullanmadan önce denemenizi tavsiye ederiz. Hassas ciltler için yüz maskesi cildinize parlaklık ve pürüzsüzlük katacaktır. Ayrıca cildinizi yatıştırıcı etkiye sahiptir.

Hassas ciltler için yüz maskesi malzemeleri

  • 3/4 su bardağı yoğurt
  • 1/2 bardak ıslak yulaf ezmesi
  • 2 çay kaşığı bal

Hassas ciltler için ev yapımı maske yapılışı

Bir kaseye tüm malzemeleri koyun ve karıştırın. Malzemeler iyice karışana kadar karıştırmaya devam edin. Yüzünüze sürdükten sonra 10-15 dakika kadar bekleyin. Ilık bir suyla durulayarak maskeyi yüzünüzden çıkarın. Yumuşak bir havlu yardımıyla hafifçe bastırarak yüzünüzü kurulayabilirsiniz.

Bu maske hassas ciltlere en uygun malzemelerle hazırlandığından herhangi bir zararı olmayacaktır. Ancak yine de herhangi bir alerjik reaksiyona karşı küçük bir alanda kontrol etmeniz gerekir. Balın cildi gençleştiren ve kollajen üretimini hızlandıran etkisi cildinizi pürüzsüz yapacaktır.

 

 

 

 

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.