Havuç maskesi ile doğal güzellik

0
Havuç
Havuç

Havuç hem lezzetli, hem kolay bulunur hem de ucuzdur, bu nedenle havuçlara pek de dikkat etmeyiz. Ancak havuç vitamin, mineral ve beta-karoten ile doludur ki bu havucu faydalı bir gıda yaptığı gibi cilt için de çok yararlıdır. Havuç maskesi ile doğal güzellik sahibi olabilirsiniz, özellikle kuru ve hasarlı ciltler ve saçlar için havuç çok etkilidir.

Havuç maskesi ile doğal güzellik: Nasıl yapılır?

  1. Yağlı cildinizin bakımını çabuk ve kolay bir şekilde havuç maskesi ile yapabilirsiniz. 3 havucu kaynayan suya atın ve kaynatın. Daha sonra 3 yemek kaşığı bal ile birlikte homojen bir karışım oluşturana kadar blenderdan geçirin. Daha sonra yüzünüzün ve boynunuzun her yerine eşit bir şekilde uygulayın. Havuç maskesi 15-20 dakika yüzünüzde kalsın, daha sonra ılık su ile durulayın.
  2. Kuru ciltler için de yağlı havuç maskesini uygulayabilirsiniz. 2 havucu yıkayın ve kabuklarını soyun. Havuçları bir cam bir kaseye koyun ve üzerini tamamen örtecek kadar Hindistan cevizi yağı ekleyin. Bu cam kaseyi güneş alan bir camın kenarına bırakın ve 2 hafta bekleyin. Havuçları yağın içinden çıkarın ve bu yağı yüzünüzü yer yıkamadan sonra nemlendirmek için kullanın.
  3. Canlandırıcı havuç ve kahve peeling maskesi ile cildinize bakım yapabilirsiniz. 250 gram taze çekilmiş kahve ile 2 yemek kaşığı mısır ununu 250 gram çekilmiş havucun içine koyun. Bu karışım ile cildinize masaj yapın, cildinizin canlanmasını ve yenilenmesini sağlayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.
  4. Kuru ve yıpranmış saçlarınızı da havuç ve avokado saç maskesi ile besleyebilirsiniz. Bir havucu iyice ufalanacak şekilde blenderdan geçirin, cam bir bardağa koyduktan sonra üzerini tamamen kapatacak kadar zeytinyağı dökün. Bardağı kaynayan bir tencerenin içine koyun, 1 saat boyunca pişirin ve havuçları eliniz ile sıkarak suyunu çıkarın. Havuç yağını ezilmiş avokado ile karıştırın ve saçınıza uygulayın. Maske 1 saat saçlarınızda kaldıktan sonra durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.