Hindistan cevizi yağı ile cildi nemlendirme

0

 

Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı cildin gereksinim duyduğu birçok vitamini ve aktif maddeyi içerir. Bu maddelerin gerek topikal yöntemlerle gerek beslenme yöntemleriyle alınması cildin parlamasını sağlayacaktır.

Hindistan cevizi yağı mükemmel bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcıdır. Hindistan cevizi yağı kimyasal katkı maddeleri ve koruyucu maddeler içeren geleneksel nemlendiricilere nazaran uygun fiyatı ve kolay kullanımıyla güçlü bir rakiptir. Hindistan cevizi yağı yaşlanmanın uzun vadeli belirtilerine karşı mücadele ederken cildi pürüzsüz ve esnek tutar. Hindistan cevizi yağı, soğuk hava ve rüzgar gibi sert hava koşullarına karşı mücadele için uygulanabilir. Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizlerinin özlerinin belirli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilmektedir. Bu elde etme işleminden sonra cilt için ve vücut için oldukça faydalı bir yağ olan Hindistan cevizi yağı kullanımımıza hazırdır.

1

Hindistan cevizi yağı satın alırken yüksek kaliteli olmasına dikkat edin. Üzerinde “arıtılmamış” ve “organik” gibi ibareler yazması tercih nedeniniz olabilir.

2

Hindistan cevizi yağını likit yani akışkan hale getirin. Hindistan cevizi yağı şişesini sıcak su dolu bir kabın içine oturtarak bir süre bekletin. Sıcak bir odada birkaç saat bekletmek de işinizi görecektir.indiH

3

Duş sonrasında Hindistan cevizi yağını cildinize uygulayarak cildinizin derinlemesine nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

4

Hindistan cevizi yağını masaj eşliğinde uygulamaya özen gösterin.

5

Kalan yağı yine uygulamak üzere buzdolabında saklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.