Hindistan usulü sivilce maskesi

| 2012/10/25 | 0 Comments
sivilce maskeleri

Hindistan usulü sivilce maskesi

Türkiye genelinde tüm güzellik merkezleri ve kozmetik mağazalarında sivilce için kremler bulunur. Ancak, sert kimyasal ürünler tedavi sürecinde sivilcelerinizi şiddetlendirebilir ve bu ürünlerin bazıları küçük bir servete mal olabilir. Eğer sivilceler için alternatif bir çare arıyorsanız, Hindistan usulü sivilce maskesini deneyin.

Hindistan usulü sivilce maskesi malzemeleri

  • Hindistan cevizi tozu
  • Bal
  • Limon (isteğe bağlı)
  • Küçük hava geçirmez bir kap

Hindistan usulü sivilce maskesi tarifi

1

Sivilce maskesi için marketlerde satılan toz haline getirilmiş Hindistan cevizlerinden kullanabilirsiniz.

2

Bir bebek maması kavanozu veya eski güzellik kremi kavanozu gibi küçük bir kavanozun içine ince öğütülmüş hindistan cevizini yerleştirin. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi ve 1 yemek kaşığı saf ham balı karıştırın. Eğer tüm yüzünüzde yağlı cilt problemi yaşıyorsanız maskeye  2 tatlı kaşığı kadar limon suyu da ekleyebilirsiniz.

3

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve dilerseniz sadece sivilceli bölgeye dilerseniz de tüm yüzünüze hindistan usulü sivilce maskesini sürün. Bu ne kadar ciddi sivilce probleminiz olduğuna bağlı olarak değişir. Ayrıca süresi de yine sivilcelerinizin az veya çok olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bir veya iki saat veya bütün bir gece boyunca yüzünüzde bırakabilirsiniz. Eğer gece boyunca maske kalacaksa yastığınızın üzerine havlu koyabilirsiniz.

Sivilcelerinizin geçmesi için hindistan usulü sivilce maskesini sık sık uygulamalısınız.

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir