Hızlı cilt bakımı için sihirli formüller

0
Kolay cilt bakımı
Hızlı cilt bakımı için

Beklemediğiniz acil bir davet aldığınız ve katılmanız gerekiyor ancak maske yapmaya bakım kürlerine ya da dinlenerek cildinizi sakinleştirip güzelleştirmeye hiç vaktiniz kalmadı mı ?Makyajınızı yapmadan önce önereceğimiz sihirli dokunuşlarla cildinize tazelik ve güzellik katabilir , canlandırıcı etki sağlayıp Hızlı cilt bakımı yapmanız gerekli ama cildiniz bu acil duruma hiç hazır değil mi ? Sihirli dokunuşlarla cildinizi canlandırıp davete hazır hale gelmeniz mümkün.

Eskilerinde söylediği gibi bir pamuk ile uygulayabileceğiniz çay banyosu bir önceki günden kalan göz yorgunluğunuzu veya uykusuzluk nedeniyle şişen gözlerinizi anından düzeltecektir. Böylelikle mor halkalarla kısa süreli baş etmeniz mümkün. Soğuttuğunuz bir çayı bir pamuğa emdirerek 10 dakika gözlerinizin üzerine beklettikten sonra ılık su ve beyaz sabun ile cildinizi temizlemeniz makyajınızın cildinizde çok daha parlak ve kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Yarım litre soğuk su içine bir salatalığı dilimleyip limon ya da taze portakal suyu ekledikten sonra temiz bir havlu ile kompres yapmanız gün boyu yağlanan ve ışıltısını kaybeden cildinizin yağ ve nem dengesini ayarlayıp yenilenmiş görünmenizi sağlayacaktır. Ilık su ile temizledikten sonra gece boyu ışıldamak için makyajınızı yapıp davete gönül rahatlığı ile katılabilirsiniz.

Pişmemiz taze ve yağlı bir sütle yüz banyosu yapmanız günlük kiri gözeneklere toplayan cildinizi temizleyerek nefes almasını sağlayacaktır. Cildinizi sütle yıkadıktan sonra kurup gerilene kadar beklemeniz gerekiyor. Ilık su ile yüzünüzü yıkadığınızda gözeneklerinizin temizlendiğini, sütün yüzünüzde ki yağ fazlalığını emdiğini , ve yüzünüzün yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Artık makyajınızı yapıp geceye katılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.