Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

1
Uzun sağlıklı saçlar
Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

Saçlar bir ayda bir cm. kadar uzar ancak uygun bakım olmadan, saç kırılgan hale gelir ve uzaması yavaşlayabilir. Eğer saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız bunun için saç bakımı hakkında birkaç önerimiz olacak:

1

Sağlıklı bir vücut, sağlıklı saç anlamına gelir. İyi bir uyku, iyi bir yemek ve günlük egzersiz sizi daha sağlıklı yapacağı gibi saçlarınızın da daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Hızlı saç uzatmak için vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almak ve kalitesiz gıdalardan uzak durmak çok önemlidir. Bunun için uygulayacağınız özel diyet ve egzersiz, hızlı saç uzaması için özellikle önemlidir. Ayrıca, egzersiz folikülleri arttırır ve büyümeyi desteklemek için vücuda yardım eder

2

Hızlı saç uzatmak için vitaminleri, mineralleri ve proteinleri bol bol alın. Proteinin saç büyümesinin önemli bir parçası olduğunu unutmayın. Bu nedenle her gün yumurta, beyaz et, balık, fındık ve yeşil yapraklı sebzeler gibi kaynaklardan yaklaşık 30 gram kadar tükettiğinizden emin olun. Hızlı saç uzatmak için sağlıklı bir diyet, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin tümünü karşılamalıdır.B vitaminleri takviyelerinin yanı sıra magnezyum ve çinko alarak saç uzaması hızını arttırabilirsiniz.

3

Hafif bir şampuan ve hafif bir saç kremi ile saçınızı yıkayın. Saçınızı yıkarken saç derinize birkaç dakika masaj yapmanız da çok etkili olacaktır. Saç yıkama sonunda saçlarınızı saç kurutma makinesi veya fön makinesiyle kurutmayın. Bu saçlarınızı kırar. Hızlı saç uzatmak için duş sonrasında havlu yardımıyla saçlarınızı kurulayabilirsiniz.

4

Hızlı uzamayı sağlamak ve kırılmaları önlemek için saçınıza iyi davranın. Saçlar elastik ve kırılmaya eğilimli olduğu gibi, ıslakken saç fırçasını asla kullanmayın.. Bunun yerine, geniş dişli bir tarak ile hafifçe saçınızı tarayın ve bekleyin.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.