Hızlı saç uzatmak için sağlıklı saça sahip olun

0
Hızlı saç uzatmak için sağlıklı saça sahip olun

Hızlı saç uzatmak için öncelikle sağlıklı saçlarınızın olması gerekir. Sağlıklı saçlar aynı zamanda hızlı uzayan saçlar olacaktır. Bu nedenle eğer saçlarınız zayıfsa veya kepekliyse uzaması da yavaş olacağından ilk olarak saç tipinize uygun şekilde hareket etmelisiniz.

1Şekil almayan zayıf saçlar

Saçlarınızı bira ile ıslatarak sarın. Saçınızı kat kat kestirmeyin. Düz bir kesimi tercih edin. Hafif bir perma saçın daha gür durmasını sağlayacaktır. Saçınızı orta kalınlıkta bigudilerle sarın. Saçınızı her tarafını havalandırarak kurutun. Gece saçınıza ince örgüler yapın ve sabah bu örgüleri açın. Saç daha gür duracaktır. Saçınıza büyük resimde gördüğünüz tost makinesi ile bu modeli uygulayabilirsiniz. Saçınızı her gün yıkayın ve yıkadıktan sonra her yönden fırçalayın.

2Hassas deri ve kepek

Şampuanın yanı sıra kepekleri yok eden bir özel ilaç kullanın. Bunu saçınıza sürerek 10 dakika bekletin ve sonra durulayın. Daima kolay modelleri tercih edin. Örneğin fön ile yapılan modelleri seçin. Saçınızı çok ıslakken sarın. Kuruması uzun sürebilir ancak daha kolay şekil alır. Saçınızı fön ile 10-20 cm uzaklıktan kurutun. Fön daima saça paralel durmalıdır. Saçınızı hafif nemliyken yumuşak fırça ile şekillendirin. Saçınız çok kıvırcık olduysa saçları tutam tutam alarak fırçalayın. Saçınıza büyük dalgalar vermek için salın küçük dalgalar vermek için ince fırçalardan yararlanın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.