İltihaplı sivilce nasıl geçer bitkisel çözüm

0

 

Sivilcesiz cilt
İltihaplı sivilce nasıl geçer

Sivilceler başlı başına bir problemdir ancak en büyük sıkıntı iltihaplı sivilcelerde yaşanmaktadır. İltihaplı sivilce normal sivilcelere göre daha farklıdır. Çünkü bu tür sivilcelerde iltihap kıl köklerine ulaşmakta ve sivilcenin bulunduğu bölgede büyük şişlikler görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle sivilce türleri arasında en kötü olanı iltihaplı sivilcelerdir. İltihaplı sivilce nasıl geçer ve bitkisel çözüm yolları nelerdir diyorsanız aradığınız tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Aşağıda sunacağımız bitkisel çözümler sayesinde iltihaplı sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Zor bir durum olan iltihaplı sivilceler için evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler şunlar;

  • Soğan Suyu Kürü : İltihaplı sivilceleriniz için uygulayabileceğiniz en etkili kür diyebiliriz. Kuru soğanın suyunu sıkabilir ya da blendırda ezerek suyunu çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız soğan suyunu pamuk yardımıyla iltihaplı sivilce bulunan bölgeye sürün.  Bu kürü günde iki kez uygulayabilirsiniz. Her sivilce için ayrı bir pamuk kullanmaya ve iltihaplı sivilceniz için kullandığınız pamuğu başka bir bölgeye sürmemeye özen gösterin.
  • Marul Kürü: İltihaplı sivilce nasıl geçer, neler yapmalıyım diyorsanız marul kürü uygulamasını deneyebilirsiniz. Marul yapraklarını iyice yıkadıktan sonra blendırda ezerek suyunu çıkarın. Hazırladığınız bu kürü iltihaplı sivilceniz geçene kadar günde iki defa pamuk yardımıyla iltihaplı sivilce üzerine uygulayın.
  • Turp Kürü: Bu kür için 1 adet turpu kabukları ile birlikte rendeleyerek 1 litrelik şişeye koyun. İçerisine tümüne kadar elma sirkesi ilave edin. Hazırladığınız karışımı 7 gün boyunca bekletin. Turp kürünü kullanmadan önce çalkalayın ve günde iki kez iltihaplı bölgeye uygulayın. Cildinizdeki iltihaplı sivilceler geçene kadar bu uygulamayı ihmal etmeyin.

Sizlere önerdiğimiz kürler iltihaplı sivilce nasıl geçer sorusunun en güzel cevabı. İltihaplı sivilcelerinize evinizde kolayca bitkisel çözüm yolları ila çare bulabilirsiniz. Kısa zamanda iltihaplı sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.