İltihaplı sivilceye ne iyi gelir bitkisel çözüm

0

 

Sarışın kadın
İltihaplı sivilceye ne iyi gelir

Ergenlik döneminde ortaya çıkan ve hayatımızın ilerleyen dönemlerinde zaman zaman karşı karşıya kaldığımız, çözümlenmediğinde beraberinde psikolojik sorunlara da yol açabilen kafamız da iltihaplı sivilceye ne iyi gelir sorusunu oluşturan sorundur sivilceler. Peki, iltihaplı sivilceye ne iyi gelir? Bu soruya verilebilecek en güzel cevap en etkili çözüm olan bitkisel yöntemlerde gizlidir. İşte bu yöntemlerden en etkili ve kolay olanlarından bazılarını şimdi sizlerle paylaşacağım.

1

1 adet kuru soğanın suyu sıkılır. Soğan suyu kulak temizleme pamuğu yardımıyla sivilcelerin üzerine sürülür. Günde iki kere bu işlem tekrarlanır.

2

Marulun yaprakları iyice yıkanıp mikserden geçirilir ve suyu çıkartılır. Marul suyu günde iki kere iltihaplı sivilcelere sürülür.

3

Bir avuç ceviz yaprağı bir litre suyun içine ilave edilip kaynatılır. Kaynama işleminin ardından su süzülür ve pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürülür.

4

1 adet turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Bir şişe rendelenmiş turp ile doldurulur. İçine elma sirkesi ilave edilir. Bir hafta süresince sıcak bir yerde bekletilir ve her defasında şişe çalkanarak sabah akşam sivilceli bölgeye sürülür.

5

Bir çay fincan kaynar suyun içine, bir çay kaşığı ince kıyılmış taze şahtere otu katılıp demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün tekrarlanarak içilir.

6

Bir litre suyun içine bir avuç ıhlamur atılıp kaynatılır. Sıcak ıhlamurlu suyun içine havlu batırılarak sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

7

Bir litre suyun içine bir avuç papatya atılıp, kaynatıldıktan sonra süzülerek, sıcak ıhlamurlu suyun içine batırılacak küçük bir havluyla sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

8

Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çörek otu katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatılır. Elde edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. Biraz beklettikten sonra ılık suyla yıkanır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.