İnce telli, kuru saçlara nasıl hacim verilir?

0
kuru saçlar
kuru saçlar

Kadınlar genellikle hacimli ve dolgun saçları arzular. Şanslılar ki, sayamayacağımız kadar çok olan saç bakım ürünleri kadınların bu isteklerini karşılamaktadır. Hassas, ince telli saçlar genellikle sönük ve düz görünür. İyi bir görünüme sahip saçlara sahip olmanın en kolay yolu ise saç kurutma makinesiyle kurulama işlemini gerçekleştirmek ve onları bu sayede hacimli gösterebilmektir. Hassas ve ince telli saçları kurutma işlemiyle dolgun göstermek için pahalı malzemelere ihtiyaç duyulmaz. Hassas ve ince telli olan saçlar uygun tekniklerle kurutulduklarında uzun süreli ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

– Saç kurutma makinesi
– Bigudi
– Hacim kazandıran saç köpüğü

Açıklamalar

1- Havluyla kurutmuş olduğunuz saçlarına hacim kazandıran saç köpüğünüzden sürün. Köpüğü saçınızın her yerine eşit olarak dağıttığınızdan emin olun.

2- Bütün saçlarınız öne gelecek şekilde başınızı aşağı doğru eğin. Saçlarınızı saç kurutma makinesiyle, makinenin ısı ayarını yükseğe alarak kurutun. Yanız saçlarınızı tam kurumuş olmayacak şekilde kurutun.

3- Saçlarınızı bigudileyin. Kafanızda sadece bigudiler kalana dek bigudileme işlemine devam edin. Bigudileme işlemi sayesinde saçlarınız şekilli ve dolgun görünecektir.

4- Saç diplerinizi kurutma işlemi için silindir bir fırça kullanın.

5- Bigudilediğinizi çıkarırken saç kurutma makinesiyle dip kısımları dahil olmak üzere kurutma işlemine devam edin. Bu işlemi bigudilerinizin tamamı bitene ve saçlarınız tamamen kuruyana kadar sürdürün.

6- Saçlarınızı parmaklarınızla hafifçe karıştırıp şekillendirin. Dilerseniz şekillendirdiğiniz saçlarınızın uzun süre şeklini koruması için saç spreyi kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.