İnce telli saçlar için ideal saç modelleri

0
ince telli saçlar
ince telli saçlar

İnce telli saçlar saç şekillendirme konusunda uğraşılması zor olabilir. Saç tellerinizi güçlendirip, seyrelmelerini önlemek için doğru saç kesimi önemlidir. Saçlarınızın sağlıklı kalmaları ve seyrelmelerini engelleyebilmeniz için bazı işlemler uygulamanız gerekmektedir. Yeni bir saç tarzı ince telli saçlarınızı sıkıcılığından kurtarıp muhteşem görünmelerine yardımcı olabilir.

Saç Modelleri

İnce telli saçlar için en iyi saç kesimi türü kısa kesimdir. Kısa saç modelleri daha hacimli ve kalın telli saçlara sahip bir görünüm yaratırlar. Saçlarınıza hacim katmak için kısa kesim tercih edin ya da zaten kısa olan saçlarınıza kat eklettirin. Bu yöntem saçlarınızın canlı görünmelerine düz kesimden daha çok yardımcı olacaktır. Saçlarını kısa kestirmek istemeyenler için saçlara kat atılarak onları orta uzunlukta kestirme de denenebilir. Saçınızın uzunluğu omuzlarınızı biraz geçiyor, arka kısımdaki katlar ve yüzünüzü çevreleyen belli katlar olduğu sürece, ince telli saçlarda bu kesim işe yarayabilir. Saçlarınızda önceden kalan fazla katlar saçlarınızı inceltir. Hacim yaratmak için kolay yol ise düz modeller yerine saçlarınıza perma yaptırmanızdır. Bukleler saçlarınızı gür göstermenizde kullanabileceğiniz bir ilizyondur.

Model Yaratma İpuçları

Saçlarınızı tararken geniş uçlu tarak kullanmayı tercih edin veya özellikle ince telli saçlar için fırça darbeleri yapın ama saçınızın tamamında fırça kullanmayın. Çünkü saçlarınız ıslakken kırılmalara çok müsaittir. Böylece siz saçlarınızın kırılmaları konusunda daha dikkatli davranmış olacaksınız. Eğer permanız yoksa ve saçlarınıza hacim katmak istiyorsanız, saçlarınıza bukleler veya dalgalanmalar ekleyin. Böylece saçlarınız hacmini daha uzun süre korur. Islak saçı şekillendirmeden önce durularken saç uçlarınızı kremleyin ve yuvarlak fırça kullanarak tarayın. Saçlarınızın kırılmalarını azaltmak için saç kurutma makinenizi ıslak saçlarınızdan yeterli uzaklıkta ve doğru tuttuğunuzdan emin olun. Makinenizin talimatlarında spesifik uzaklık yazıyordur. İnce telli saçlara sahip insanlar saçlarına hacim katmak için saçlarını boyatabilir veya röfle yapabilirler.

Kaçınılacak Hususlar

Eğer saçlarınızı sürekli arkaya salmayı düşünüyorsanız saçlarınızı uzatmayın. Çünkü uzun saç saçı aşağı doğru ağırlaştırır ve olduğundan daha ince telli görünmesine sebep olur. Orta boylarda katlı saç modelleri tipik olarak ince telli saçlılar için idealdir. Eğer saçlarınız özellikle üstlerden incelmişse daha kısa bir model bulmayı deneyin. Asla sert şampuan ve saç kremleri kullanmayın. Saç kremlerinin çoğu sadece saç diplerine uygulanabilir ama eğer bütün saçınıza sürmeniz gerekiyorsa, hafif köpükler ve spreyler kullanın. Jöle veya yoğun kremlerin kullanımından kaçının.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.