İnce telli saçlar için saç stilleri

0
örgü saç
ince telli saç

Eğer ince telli saçlarınız varsa saçınıza en çok hacmi ve hareket kolaylığını veren saç stilini bulmakta zorlanabilirsiniz. İlk önce doğru kesim ve renk ile başlamalısınız, sonrasında saç stilinizi tamamlamak için doğru saç ürünlerini kullanmanız ve saç hacmini arttırmanız için birkaç teknik kullanmanız gerekir. Aşağıdaki yöntemleri kullanırsanız kısa zaman içerisinde daha seksi ve dolgun saçlara sahip olacaksınız.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesimleri

Uzun saç stilleri ağırlığı saçı aşağı eğdiği için ince saçlar için iyi değildir. Onun yerine saçınızın uzunluğunu omuz hizasında veya daha yukarısında tutun. Katmanlı saçları bu tarz için en uygun kesimdir. Saçınızı daha uzun tutmayı tercih ederseniz yüzünün yapısını ortaya çıkarmak için omuz hizasından katmanlı saç kesimi deneyiniz.

Boyuna doğru kıvrılan saç kesimi daha dolgun bir hava verdiği için bu tarz saçlar için iyi bir tercihtir. Bu tarz saç kesiminin pek çok versiyonu vardır çene yukarısından omuza kadar. Perçem bu saç kesimi için iyi bir tercihtir özelliklede kısaysalar. Daha kısa kestirmek istiyorsanız mantar kesimi saçınıza daha iyi bir nitelik verecektir ve çoğu yüz tipleri için güzel olabilir

Ancak jilet kesiklerinden kaçınmalısınız çünkü bu saçınızı olduğundan daha ince telli gösterebilir. Çok fazla bakım gerektiren saç tiplerinden de kaçınınız çünkü özellikle ısı saçınıza zarar verir.

İnce Telli Saçlar için Saç Renkleri

İnce saçı renklendirmek saçınıza derinlik kazandırır ve daha dolgun durmasını sağlar. Röfle çekmeyi de düşününüz. Saç boyamanın avantajlarından biri ise saçına hacim katar ki ince telli saçlar bu bakımdan eksiktirler. Saçınıza zarar vermek veya saçınıza aşırı bakımdan kaçınmak için profesyonel birisiyle görüşünüz.

İnce Telli Saçlar için Saç Ürünleri

Eczanelerde ve güzellik ürünleri raflarından pek çok dolgunlaştırır ürün vardır. Saçınızı daha dolgun göstermeyi vaat eden jeller, kremler, şampuanlar ve spreyler alabilirsiniz.

Eğer saçınıza bakım yaparsanız sarkık saç köklerini önlemek amacıyla sadece kulak hizasının altına bakım uygulayınız. Ağır kremler yerine hafif spreyler deneyiniz. Saç Köpüğü hacim arttırmak için hafif havadar yapısıyla idealdir. Kuru saça sürerken saçınızı baş aşağı çevirerek hacmini arttırabilirsiniz. Saç köklerinizi hafifçe okşamak saçınıza iyi gelir ancak saçınıza zarar vermemeye dikkat edin. Saç spreyini hafifçe sıkarak saç stilinizi tamamlayın.

Eğer ürünler işe yaramıyorsa saçınıza takma saç ekleyerek hacmini çok daha fazla arttırabilirsiniz. Alıp kendinize takabileceğiniz pek çok eklenti mevcut ama en iyi ve en gerçekçi sonuçlar için profesyonel bir stilistle görüşün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.