İnce telli saçlar

0
İnce telli düz saçlar
İnce telli saçlar

 

Saçlar zamanla yıprandığı gibi aynı zamanda incelebilmektedir. Sahip olduğunuz saç türü ne olursa olsun saçlarınızın güzel görünebilmesi için her zaman emek, para ve zaman harcamak zorundasınızdır. Eğer saçlarınız ince telliyse ve düzse o zaman saçlarınızın özel bir ilgiye ihtiyacı var demektir. Kıvırcık ve dalgalı saçlar için de ince telli saç sorun olsa da bu dertten en çok düz saç sahipleri yakınırlar.

İnce telli saçların özellikleri

İnce yapılı, düz saç genellikle çok sönük görünür. Bu bebek gibi yumuşak saçlara sahip olmak çok az bir çalışma ile mümkündür ve saçlarınız dilediğiniz gibi parlak da olabilir, ama genellikle ince telli saçların hacim sorunu zorludur. Sürekli saçlarınızı şekillendirmeniz gerekir.

İnce, düz saçlar genellikle en hassas saç tipi olma özelliğini taşır ve bu tür saçta yıpranmalar daha belirgin olacaktır. Bu nedenle, saçlarınıza uyguladığınız ürünün miktarı, kullanılan şekillendirme araçları ve saçın nemlendirilmesi bilinçli yapılmalıdır. İyi nemlendirilen saçlar güçlü olur. Bu nedenle saçlarınızı şekillendirmeden önce etkili bir saç kremi kullanmalı ve haftada en az bir defa saç nemlendiren bir saç maskesi uygulayarak saç bakımı yapmalısınız. Çoğu bitkisel saç maskeleri saçınızı nemlendirecektir.

İnce telli saçlarla ilgili yanılgılar

İnce telli saçlara sahip olmanız saçlarınızı şekillendiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Yalnız saçlarınızı yıpratmamaya özen göstermelisiniz. Örneğin saç köpüğü ile saçlarınızı şekillendirmeyi, bir maşaya tercih etmeniz gerekir. Saç kurutma makineleri de orta ısıya ayarlanmalı ve mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. Ayrıca birçok insanın düz saçlara özendiğini ve bunun için tonlarca para vererek saçlarını düzleştirdiklerini unutmayın. Düz, parlak ve canlı saçlar her ne kadar ince telli olsa da herkesin imreneceği türdendir. Bu yüzden saçlarınızla kavga etmeyin!

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.