İnce telli saçları gür gösterme yöntemleri

0
İnce telli saçlar
İnce telli saçları gür gösterme

İnce telli saçlar kendilerine has birkaç saç stili yardımı ile gür gösterilebilir ama her saç stiline uyum sağlayabilecek bir saç türü değildir. Uygulayacağınız yanlış seçilmiş bir saç stili saçlarınızın daha cansız ve yıpranmış görünmelerine sebep olacaktır. Ama saçlarınızı doğru seçilen bir saç stili ile daha gür ve canlı göstermek de sizin elinizdedir.

Kahkül

Düz kahküller ince telli saçlar için eski ama etkili bir saç stili parçasıdır. Çoğu kadın bir veya birkaç kere de olsa kahkül bırakmayı başkalarından duyarak denemişlerdir. Bunun sebebi düz kahküllerin çoğu yüz tipine uyması ve güzel bir görünüm sağlamaya yardımcı olduğunun bilinmesidir. Ayrıca kısa ve sık kahküller ince telli saçlar için bir ilizyon niteliğindedir.

Katlar

Tıpkı kahkül bırakmak gibi saçlara uygulanacak katlı bir kesim de ince telli saçları daha hacimli gösterme konusunda önemli hilelerden birisidir. Saçlara, yüzü çevreleyen kısımlarda birkaç uzun saç bıraktıktan sonra kat atılmalıdır. Fakat saça uygulanacak aşırı katlı bir kesim saçların arka kısmını güzel göstermeyebilir.

Kısa Saç Kesimleri

İnce telli saçlara sahip kişilerin kullanacağı en uzun saç kesimi omuzlardan iki veya 3 parmak aşağıya dökülecek cinsten olmalıdır. İnce telli ve uzun saçlara istenilen şeklin verilmesi, bu şeklin saçta uzun süre ve hoş durması kısa saçlardakinden daha zordur. Ayrıca hacimli bir şekillendirme için saç bakım ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.