İnce telli saçları kalınlaştırmanın yolları

0
ince telli saçlar
İnce telli saçları kalınlaştırma

Saç derinizdeki yağ yüzünden saçınız ağırlaştığı vakit incelmiş saç daha da ince görünebilir. İncelme, yağlı saç ve daha kalın telli saç görümü kullandığınız ürünlerin, saçınızı şekil verme tarzınızın, aldığınız besin ve vitaminlerin bileşimidir. Tedavilerden bazısı ince saçlar yöneliktir, yağlı saçlar çabuk cevap verirken, bazısının uzun vadeli verime erişmesi uzun vakit alır. Ama her ikisi de istediğiniz kalın telli saçlar edinmek için gereklidir. Saçınıza düzenli olarak özen göstermeniz sizi en iyi şekilde görünümde kalmanızı sağlayacaktır.

İnce telli saçları kalınlaştırmak için malzemeler

  • Hacim verici şampuan
  • Yumuşak saç kremi
  • Hacim verici krem
  • Ağırlıksız kök arttırıcı sprey
  • Geniş metal saplı silindirik fırça
  • İnce dişli tarak
  • Saç spreyi

İnce telli saçları kalınlaştırmak için adımlar

1. Adım

Hacim verici şampuan ile saçınızı yıkayın. İşlemi gerçekleştirdikten sonra ayrıntılı şekilde saç köklerine odaklanın. Sonra ölü deriyi ve birikmiş yağ artıklarını kaldırmak için parmaklarının ucu ile saç köklerini ovun ve bu işlem sağlıklı saç gelişimini harekete geçirir. Saçımızı su ile şampuandan arındırdıktan sonra sadece saç uçlarına yumuşatıcı saç kremi sürün. Sonra saçınızı tamamen durulayın.

2. Adım

Islak olan saçınıza hacim arttırıcı krem ya da köpük sürün ve saçınızı parmaklarınız ile tarayın. Köklerdeki saç bölümlerini yukarı kaldırın ve ağırlıksız saç köklerini kaldırıcı sprey ile saç köküne püskürtün.

3. Adım

Saçınızı bölümlere ayırın ve her birini fön makinesi ve geniş saplı silindirik fırça ile kurutun. Fırçalamaya her bölümün altından başlayın ve döndürerek saçınızı yavaşça saç uçlarına dek fön makinesi eşliğinde saçınızı fırçalayın. Her bölümü tamamlayana dek devam edin. Bu kurutma yöntemi saçı tellerini kalınlaştırarak, saç köklerinde hacim kazandıracak ve saç ekseninin kütiküllerini kabartacaktır.

4. Adım

Başınızın üst kısmındaki saç bölümlerini yukarı kaldırın ve saçınızı saç yukarıdan saç derisine doğru ince dişli tarak ile fırçalayın. Her bölüme bir kere saç spreyi püskürtün ve kabartılmış alt kısmın üzerindeki üst katmanı düzleştirin. Bu metodu saçınızın herhangi bir yerine hacim vermeniz gerektiği yere uygulayın.

5. Adım

Sağlıklı beslenin. Stres ve yetersiz beslenmenin sonuçları saçımızın görünüşüne yansır. Sağlıklı saç gelişimi için yüksek protein, kalsiyum, çinko ve B vitaminleri gereklidir

Püf Noktaları ve Uyarılar

  1. Saçınızı her gün yıkamak yağlı saç derisini kontrol etmenize yardımcı olacaktır
  2. İhtiyacınız olan bütün hacim verici ürünler süpermarketlerin ya da büyük mağazaların güzellik ve sağlık departmanlarında bulunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.