İnci tozu maskesi evde nasıl yapılır?

0

Yüz maskesiİnci tozu insandaki cilt dokusuna benzer mineral tabanlı organik yapısının içinde farklı biyo aktif moleküller içermektedir. İnci tozu cilt için yaşamsal önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin içinde bulunduğu çok sayıda amino asit ve yine fazla sayıda mineral içermektedir. Cilt metabolizmasını hızlandırarak, hücrelerin yenilenmesini, cildin sıkılaştırılmasını, canlanmasını sağlar, aynı zamanda ciltteki kırışıklıkları önleyerek, cildin yaşlanmasına engel olur. Bu olumlu etkiler yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

İnci tozu maskesi hazırlayarak, cildinizdeki bu etkilerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmiş teknikler sayesinde cilde iyice nüfuz edecek şekilde hazırlanan inci tozunun etkilerini kullanımdan sonra rahatlıkla görebilirsiniz. İnci tozu kaliteli istiridyelerden elde edilmiş olan okyanus incilerinin öğütülmesi ve rafine edilmesiyle elde edilir. Oldukça ince olan toz, cildin gözeneklerine nüfuz edecek şekilde olur. Cilt bunu rahatça emer. Hazırladığınız maskeyi düzenli olarak kullanırsanız, cildinizin elastikiyeti artar, kırışıklıklar önlenir, hücreler yenilenerek, daha canlı bir cilde kavuşursunuz.

İnci tozu maskesi malzemeleri

  • 2 çay kaşığı inci tozu ( 5 gram )
  • Yarım yumurta akı

İnci tozu maskesi hazırlanışı

Malzemeleri bir kâsenin içinde kaşıkla ya da blenderle mayonez kıvamında oluncaya kadar karıştırın. Daha sonra bunu göz çevresi dışında yüzünüze sürün. Yüzünüzde yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla cildinizi yıkayın. Bu maskeyi mutlaka temizlenmiş cildinize uygulayın. Ayrıca maskeden sonra hemen makyaj yapmadan, en az 20 dakika beklemenizi tavsiye ediyoruz. Haftada 2 defa bu maskenin uygulanması iyi olur. Maskenin ardından cildinize nemlendirici bir krem sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.