Kabaran kısa saçlardan nasıl kurtulunur?

0
Kısa saç
Kabaran kısa saçlar

Bir türlü inmek bilmeyen kısa, uçuşan saçlarla başa çıkmak zordur. Bunlar normal saç uzunluğundan daha kısa olan saçlardır. Çoğunlukla bu kısa saçlar kırılmalarla sonlanır ama aynı zamanda yeni çıkan saçlar kaybettiğimiz kısa saçlarımızın yerlerini alırlar. Saçlarınıza şekil verirken kısa saçlarla uğraşmalarınızı veya kısa saçlarınızın çoğalmalarını azaltabilirsiniz.

Yardımcı olabilecek şeyler

  • Geniş dişli tarak
  • Nemlendirici krem
  • Parlaklık serumu

Kabaran saçları engellemek için adımlar

1

Saçlarınızı ıslak geniş dişli tarakla tarayın. Saçı ıslakken taramak kırıklara sebep olur. Taramak kırıkların önüne geçer ve düzeltmekte zorlandığımız kısa saçların görünümü konusunda bize yardımcı olur.

2

Saçlarınızı düzenli olarak kaliteli bir saç kremi ile nemlendirin. Bu saçlardaki kırılmaları önlediği gibi kısa saçların da düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca saçlarını kaliteli bir kremle düzenli olarak nemlendirmeniz saçlarınızı daha dayanıklı hale getirdiği gibi çabuk elektriklenen kısa saçlarla baş etmemizi de kolaylaştırır.

3

Parlaklık serumunu saçınızın her yerine yayın. Özellikle de dikilmeye müsait olan kısa saçlarınızın bulunduğu bölgelere sürmeyi ihmal etmeyin. Bu serumlar çok yağlıdırlar. Bu yüzden çoğu insan saçlarının tamamına yetebilecek olan nitel ölçekli damla kullanmayı tercih ederler. Saçınızda müdahale etmek istediğiniz yere hafifçe uygulayın.

4

Uçuşan, kısa saçlarınızın elektriklenmelerini önleyin. Bunu yapabilmek için parlak saç spreyinizi sıkarak saçlarınızı tarayın. Fakat özellikle de kış aylarında saçlarınızı fazla taramaktan kaçının. Saçlarınızı fazla taramanız sizi rahatsız eden kısa, uçuşan saçlarınızın daha çok elektriklenmelerine sebep olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.