Kabarık saç modeli nasıl yapılır?

0
Hacimli saç
Kabarık saç modeli

Eğer günlük tarzınıza biraz çekicilik eklemek veya özel bir yere giderken hacimli saçlarla gitmek istiyorsanız saçlarınızın üstlerini kabartmak iyi bir seçim olacaktır. Size yardım edebilecek birkaç malzeme ile ipuçlarını sizinle paylaştık.

Isı, Tarak, Sprey

Kirli saçlarımızı şekillendirmemiz, saçlarımızın kirli iken ki bulundurduğu doğal yağ sayesinde daha kolaydır. Ama bu, saçlarımızın üst kısımlarını kabartacağımız zaman işimize yaramaz. Çünkü kuru saçlara daha kolay hacim kazandırılır ve kazandırılan hacmin bozulması temiz saçta olduğu kadar kısa sürmez. Kuru olan saçlarınıza hacim kazandırabilmek için saç köklerinizin bulunduğu yerleri yüksek ısı ayarındaki saç kurutucunuz yardımı ile kurutun.

Sonra fırçanızla saçlarınızı geriye doğru hafifçe tarayın. Tepedeki saçlarınızı kuruturken altına bir saç fırçası koyarak kurutun. Bu saçlarınıza daha fazla hacim verecek yöntemler için saçlarınızı hazırlayacaktır. İyi yönü, saçlarınızı saç kurutma makinenizle kurutup yeniden düzeltmeniz kolaylaşacak ve saçlarınızın geri kalanını rahatça şekillendirebileceksiniz. Saçlarınızın hacmini uzun süre tutabilmek için saç spreyi kullanın.

Saçlarınızın üst kısmına hacim katmaya çalışırken kahküllerinizi tokayla tutturun. Saçlarınızı önünüze alıp ya da farklı yönlere yatırarak taramanız daha kolay olabilir. Saçlarınızın arka tarafı, saçlarınızı arkadan yukarıya doğru toplayıp geniş dişli tarakla tarayıp düzelttikten sonra tepeden toplarsanız da iyi durabilir. Bu sizin nasıl bir saç stili istemenize bağlı olarak kullanabileceğiniz bir yoldur. Gösterişli bir görüntü için saçlarınızın arka kısmını saç maşası kullanıp kabartarak düzgünleştirebilirsiniz. Saçlarınıza şekil verirken ve spreylerken tel tokalar kullanmanız size yardımcı olabilir.

Saçlarınızın arka kısımları için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Saçlarınızın arkasıyla yanları arasındaki stil farkını bütünleştirebilirsiniz. Daha güzel bir görünüm ve hacim için tel toka yardımı ile yeni stiller deneyip farklı ve çekici modeller kullanabilirsiniz.

Doldurucu Parçalar ve Malzemeler

Bazı saçları yönetmek zordur. Bu saçlarda açılması zor yumaklara sıkça rastlanması mümkündür. Böyle saçlara hacim katmak için kullanılan bazı yaygın olarak bilinen malzemeler vardır. Plastik parçaları olan köpük bigudiler saçlarınıza hacim katmakta kullanabileceğiniz malzemelerden birisidir.

Daha etkili bir hacim katma eylemi için saçlarınıza, gece geç saatlerde sıklıkla reklamını gördüğümüz, BumpIt ürünlerinden takabilirsiniz. Çeşitli renk ve büyüklüklerde olan bu ürünler hem ucuz hem de kozmetik ve güzellik ürünleri satan mağazalarda rahatça rastlayabileceğiniz bir üründür.

Saç çöreği denen saç modeli ise bir köpük veya yuvarlak bir parça etrafında çevrelediğiniz saçlarınızla oluşturacağınız farklı saç modellerinden biridir. Saç çöreği modelini kullanarak saçlarınızın tepesine daha fazla hacim kazandırabilirsiniz.

Saçlarınızı dolduran bu tarz yöntemleri uygulaması hem kolaylık hem de saçınızla çok zaman kaybetmenizi önler. Saçlarınızın tepesinde basitçe bir kabarıklık yaratmak istiyorsanız saçlarınıza yerleştireceğiniz bir malzemenin üzerinden saçlarınızı tarayın. Sonra da dilerseniz saçlarınızı tel tokalarla sabitleyip spreyleyerek güzel bir görüntü kazanmalarını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.