Kadınlar İçin Bitkisel Yöntemlerle Ayak Kokusuna Kesin Çözüm

0

Ayak Kokusuna Kesin ÇözümKadınlar için ayak kokusuna kesin çözüm arayışları oldukça önemlidir. Bu konuda daha çok doğal ve bitkisel çözüm yöntemleri araştırılmaktadır. Gün sonunda terleyen ayakların koku yapması, ayakkabının hava almamasından kaynaklı olarak kötü bir ayak kokusunun ortaya çıkması, hormonal değişimlerden ötürü ayak kokusunun kendini fazlası ile hissettirmesi gibi sıkıntılar, kadınlar açısından büyük sıkıntılara yol açmaktadır.

Özellikle bakımlı ve güzelliğine dikkat eden kadınlar açısından ayak kokusu gibi bir dertle uğraşmak tam anlamıyla bir kabustur. Kullanılan kokular, giyilen elbiseler, yapılan makyajlar ve daha pek çok hoş durumun arasında, kötü kokan ayaklara sahip olmak düşünülemez. Bu nedenle de bazı önlemler araştırılarak ayak kokusundan kurtulmak istenmektedir. Kimyasal ya da doğal olmayan yöntemlerden çok, bitkisel yöntemler bu konuda tercih edilmektedir. Peki, nedir bu yöntemler?

Ayak Kokusunu Gidermek İçin Bazı Bitkisel Yöntemler

  • Çay Banyosu

Tuhaf gelebilir, ancak içmek için demlediğiniz çayların geriye kalanını biraz ısıtarak ayaklarınızı ılık çayın içinde bekletirseniz, takribi olarak 10 gün içinde ayak kokusundan eser kalmayacaktır. Çay banyosu için ekstra bir harcama yapmanıza gerek yok; akşamları içilen çaylardan arta kalanları kullanmanız ayak kokusuna kesin çözüm için yeterli olacaktır.

  • Kına Ve Sirke Karışımı

Sirke ile kınanın karıştırılması ile oluşan karışım, su içine konularak kaynatılır ve ortaya sıcak bir karışım banyosu çıkartılmış olur. Bu karışım ile ayaklarınızı her gün yıkarsanız, belli bir dönem sonra ayak kokusundan eser kalmadığını fark edeceksiniz.

  • Ada Çayı Ve Havuç Karışımı

Bir havucu rendeledikten sonra, rendelenmiş havucun ada çayı ile karıştırılması ile bir başka karışım elde edilir. Bu karışım kaynatılarak sıcak hale getirilir. Söz konusu karışım içinde ayaklarınızı bekleterek uygulamanızı yapabilirsiniz. En nihayetinde bir haftalık bir süreç sonunda koku oluşumu kesilecektir.

  • Akhuş Ağacının Yapraklarının Kaynatılması

Çok bilinen bir ağaç türü olmayan Akhuş ağacı, yapraklarının şifa vermesi ile ünlüdür. Bu ağacın yapraklarını kuruttuktan sonra, kesinlikle ufalamadan bir suyun içinde kaynatarak, ayak kokusunu durduran bir başka karışım elde edeceksiniz. Her gece bu karışım ile ayaklarınızı yıkadığınızda, bir dönem sonra ayaklarınızın kokmadığını göreceksiniz.

Cilt bakımı kapsamında değerlendirilen ayak kokusu sorunları, temelinde temiz olmak ile ilgili önemli uygulama eksikliklerini de barındırır. Yani, yukarıda anlatılan bitkisel çözümler kadar, ayaklarınızı her gün temiz tutmanız da koku oluşumunu yavaşlatacak, hatta kesecektir. Bunun yanı sıra, hava almayan ayakkabılardan kaçınmanız da hem koku nedeniyle, hem de sağlıksız durumlar oluşturduğu için elzemdir. Nefes alma özelliği bulunan özel çoraplar da bu süreçler içinde değerlendirilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.