Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir?

0
Saç dökülmesini önlemek
Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir

Kadınlar cilt bakımı ve saç bakımına oldukça özen gösterirler. Her şey mükemmel ve sorunsuz olsun isterler. Fakat ilerleyen yaş, hormonal değişiklikler, kullanılan ürünler, stres, saç tipi gibi özellikler zamanla sahip olunan canlı ve gür saçların yıpranarak dökülmesine neden olur. Peki kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir ve neler yapılabilir. Bu oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken noktadır. İlk olarak saç dökülmesi sorununuz varsa dikkat etmeniz gereken noktaların başında beslenme gelmektedir. Beslenmenizde elma, arpa, üzüm çekirdeği, kakao, kuşburnu ve yeşil çay gibi bitkilere mutlaka yer vermeniz gerekiyor. Ayrıca bu bitkilerin yer aldığı bakım ürünlerini de kullanarak saç dökülmesi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından birisi de bakım yağlarıdır. Hint yağı, badem yağı, yılan yağı ve zeytinyağı gibi yağlar saç dökülmesini önleyerek daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu yağların bulunduğu özel bitkisel şampuanları da bulabilirsiniz. Dilerseniz aktarlarda bu yağlardan karışım haline getirerek saç tipinize uygun seçtiğiniz şampuanın içerisine 1 çay kaşığı ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı, badem yağı,  bal ve e vitamini kapsülü ile hazırlayabileceğiniz mükemmel bir kür önereceğiz. Hepsinin ölçüsü de 2 yemek kaşığı olacak şekilde tüm malzemelerinizi bir kabın içerisinde karıştırın.  Karışımı bir fırça yardımıyla saçlarınızın dip kısmından başlayarak uçlara doğru sürün. Saçlarınızı bone ya da poşet ile kapatarak yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir sorusuna verebileceğimiz en güzel kür budur. Bu kür sayesinde saçlarınızın dökülmesini önleyerek daha da canlılık kazanmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka saç tipinize uygun ve aşırı kimyasal madde içermeyen tamamen doğal şampuanlar seçmeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.