Kafein ile selülit giderici krem yapımı

0
Kafein ile selülit giderici krem yapımı

Selülit, daha çok ilerleyen yaşlarda ağırlıklı olarak bayanlarda görülür. Dermatolog kafein selülit kremi bacak ve uyluk gibi yerlerde meydana gelen selülitlerden kurtulmak için en çok tavsiye edilen yöntemlerden biridir. Kafeinin özelliği, kadınların pürüzsüz bir cilde sahip olması için yağ ve ödem azaltmaya yardımcı içeriklere sahiptir. Normal şartlarda cilt bakım kremleri pahalıdır ancak, bayanlar kendi başlarına da evlerinde kafeinli bakım kremi yapabilirler. Şimdi sizlere kafein ile selülir kreminin nasıl elde edileceğiniz anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Evinizde kendi başınıza selülit kremi yapmak için ihtiyacınız olan bir adet blender, öğütülmüş kahve, su ve şeker.
  • Selülit kremini elde etmek için eşit oranlarda su öğütülmüş kahve ve şekeri orta hızda karıştırmaya devam edin.
  • Krem tam kıvamını aldıktan sonra, elde ettiğiniz kremi bir kavanoz içinde saklayabilirsiniz. Selülit bölgesine kremi masaj yardımı ile uygulayın. Cildinize iyice yedirdikten sonra, su ile cildinizi durulayın. Bunu birkaç hafta devam ettiğiniz takdirde, cildinizin pürüzsüz olduğunu gözle görülür bir şekilde farkedeceksiniz.

Not: En iyi tedavi yöntemlerinden olan kafein karışımlı krem uygulamasını yapmadan önce cilt ve bakım uzmanları ile görüşmenizde fayda vardır. Hassas cilt yapısına sahip olan bayanlarda, bu formül bazen farklı rahatsızlıklara yol açabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.