Kahve kullanarak kendi selülit ilacınızı tasarlayın

0
Kahve ile cilt bakımı
Kahve ile selülit tedavisi

Kahvenin içinde bolca bulunan kafein selülitli bölgelere uyguladığında önemli miktarda iyileşme sağlayabilmekte. 100 lira ve üzeri rakamlar vererek satın alacağınız kafeinli kremler yerine, direkt olarak kahve çekirdekleri ile selülitlerinize savaş açabilirsiniz. Kahve içerdiği kafein ve diğer aktif maddelerle birlikte sorunlu bölgelerdeki hücre bağlarının çözülmesini sağlayarak sizi mükemmel bir fiziğe kavuşturabilir.

Ayrıca biberiye yağı da selülit görünümünü azaltıcı etkiye sahiptir. Kan dolaşımı düzenler ve özellikle kollar ve bacaklardaki derinin güzelleşmesini sağlar. Şeker ise cilt görünümünü güzelleştirir. Selüliti de azaltıcı etkisi vardır. Zeytinyağı ise cilt için yüzyıllardır olduğu gibi halen mükemmel bir nemlendiricidir.

Kahve ile selülit tedavisi yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1

Kahve çekirdeklerini edinmek bu işe başlarken yapmanız gereken ilk eylem. Mutlaka kahve çekirdekleriniz taze olmalı. Böylece uygulamanın etkisi de daha iyi olacaktır. Eğer kahve çekirdekleri alıp kahveyi öğütmeye üşeniyorsanız, türk kahvesi de işinizi görecektir.

2

12 damla biberiye yağı ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. kahve çekirdeklerinizi karıştırın ve bir süre dinlenmeye bırakın.

3

3 yemek kaşığı kahve ve 1 yemek kaşığı toz şekeri karışıma ekleyin. Eğer uygulama yapacağınız bölge genişse, tarifi arttırabilirsiniz. Genellikle kahve 3 ise şeker 1 oranında ilave edilmelidir. Kullanacağınız toz şeker esmer veya beyaz olabilir.

4

Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı buzdolabında iyice soğuyuncaya kadar bekletin.

5

Karışım iyice soğuduktan sonra sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayın. 3 dakika kadar beklettikten sonra uygulama bölgesini durulayabilirsiniz. Selülit için doğal tedavi uygulamanızı haftada en az 2 kez tekrarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.