Kahverengi lekeler nasıl düzelir?

| 2015/01/06 | 0 Comments
Kahverengi lekeler

Kahverengi lekeler nasıl düzelir

Cildinizin herhangi bir bölgesinde yer alan cilt renginizden daha koyu lekeler hiperpigmentasyon olarak adlandırılır. Melaninlerin aşırı salgılanması ile renk pigmentlerinizde düzensizlikler oluşur ve cildinizde kahverengi lekeler ortaya çıkar. Cildinizdeki mevcut lekelerin azaltılması ve yeni renk bozulmalarının başlangıcını önlemek için bitkisel tedavi uygulayabilirsiniz.

Kahverengi lekeleri ortadan kaldırmak için malzemeler

  • Hidrokinon kremi
  • Meyan kökü
  • Limon suyu

Kahverengi lekeleri ortadan kaldırmak için adımlar

1

Cildinizde çok fazla üretilen melanin miktarını azaltmak için eczanelerden temin edeceğiniz hidrokinon içeren cilt beyazlatma kremleri kullanabilirsiniz. Krem kutusunda yer alan ilaç etiketlerini dikkatlice okuyarak uygulama şekline özen gösteriniz.

2

Kahverengi lekeler için meyan kökü püresi uygulayınız. Meyan kökü cildinizin renk dağılımını düzeltecek asitler içermektedir.

3

Kahverengi lekelerinizin üzerine saf limon suyu uygulayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulayın. 10 – 15 dakika sonra cildinizi durulayın. Limon suyunu cildinize uyguladıktan sonra, dışarı çıkmadan önce güneş ışınlarından zarar görmemek için cildinize güneş kremi sürün.

4

Cildinizdeki kahverengi lekelerden kurtulmak için lazer tedavisine başvurabilirsiniz. Bunun için bir dermatologla görüşün. Lazer tedavisi ile kahverengi lekelerden kurtulmak için 3 – 4 seans gerekli olabilecektir. Lazer tedavileri bulunduğunuz şehre bağlı olarak 1000 – 3000 TL arasında fiyat değişiklikleri göstermektedir.

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.