Kakaolu yüz maskesi nasıl yapılır?

0
Yüz maskesi
Kakaolu yüz maskesi

Kahve ve kakao kelimelerini duyduğunuzda mutlaka sıcacık bir içecek aklınıza gelecek. Bu tatlı içeceklerin cildinizi de güzelleştirebileceğini biliyor muydunuz? Kakao doğal antioksidanlar içeren bir nemlendiricidir. Bu yüzden anti aging etkisi vardır. Gençleştirici yüz maskesi arıyorsanız bu maskeyi uygulamanızda fayda olacaktır. Kahve, kakao ve süt birleştiğinde ise mükemmel bir maske karşınıza çıkar. Bu maske ayrıca cildinizi daha parlak ve pürüzsüz gösterecektir.

Kakaolu yüz maskesi malzemeleri

  • Kahve çekirdekleri
  • Kakao yağı
  • Nemlendirici krem

Kakaolu yüz maskesi hazırlanışı

1

Taze kahve çekirdeklerini maskeniz için özenle seçin. Kahve çekirdeklerinin içerisindeki yağ cildinizi temizleyecektir. 4 5 yemek kaşığı kahve çekirdeğini kahve öğütücüsüne koyun. Böylece türk kahvesi elde etmiş olursunuz. 4 yemek kaşığı kahve tozunu küçük bir kaba aktarın.

2

4 yemek kaşığı kakao yağını bu kahve tozuna karıştırın. Taze ve yüksek kaliteli kakao yağı aldığınızdan emin olun. Esansiyel yağlar genellikle küçük şişelerde satılır ve bu yüzden uygun fiyatlı olurlar. Kaliteli bir ürün satın almak istiyorsanız birkaç lira fazla ödemekten çekinmeyin.

3

Bu karışıma organik bir krem ekleyin. Çeyrek veya yarım su bardağı kadar nemlendirici ekleyebilirsiniz. Kremsi bir kıvam elde etmek önemlidir. Bu yüzden bir miktar nemlendirici krem katıp malzemenizi karıştırın ve eğer kremsi kıvam tutmazsa bir miktar daha krem katın.

4

Yüzünüzü yüz temizleyici ile iyice temizleyin. Ardından hazırladığınız hoş kokulu kakaolu yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza sürün. sonrasında hazırladığınız karışımı yüzünüze tatbik edin. 20 veya 30 dakika maskeyi yüzünüze uygulayın ve sonra durulayın. Bu maskeyi dilediğiniz zaman tekrar uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.